Srebrenitsa Katliamı'nın 20'nci yıldönümü anmasında şok eden protesto...

Srebrenitsa Katliamı'nın 20'nci yıldönümü anmasına katılan Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, taşlı saldırıya uğradı. Anmaya katılanlar Vuçiç'e tepki göstererek Vuçiç'e taş ve şişeler fırlattı.

11 Temmuz 2015 Cumartesi 15:23

CNN'in haberine göre, aracından indiğinde kalabalık tarafından yuhalanan Vuçiç, olayın ardından aracına binip kaçmak zorunda kaldı. Reuters'a göre ise başbakanın alandan ayrılıp ayrılmadığı kesinleşmedi. Vuçiç'in beraberindeki heyetin araçlara koşarken görüldüğü de bilgiler arasında. Vuçiç, sabah saatlerinde liderlerle birlikte katliam kurbanları için hazırlanan Anı Odası'na girişi sırasında da ıslıklanmıştı.

 

Srebrenitsalı anneler tarafından karşılanan Vuçiç'e tepki gösteren vatandaşlar, "iki yüzlü" sloganları attı. Başbakan Vuciç törenden birkaç gün önce yaptığı açıklamada, "Barışmaya ve diğer halkların kurbanları önünde başımızı eğmeye hazır olduğumuzu göstermenin zamanıdır. Bu yüzden Sırp hükümeti oy birliğiyle, başbakan olarak benim 11 Temmuz'da Sırbistan Cumhuriyeti'ni Srebrenitsa'da temsil etmeme karar vermiştir" demişti.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ