SINIRLARI ZORLAYAN DEV PROJE...

Projesi kapsamında fiili tasarım çalışmalarına gelecek yılın ilk çeyreğinde başlanması planlanıyor.

23 Kasım 2015 Pazartesi 11:29

Milli savunma sanayinin gücüne güç katacak ALTAY tankı yerli güç grubu geliştirilmesine yönelik fiili çalışmalar gelecek yılın ilk çeyreğinde başlayacak. Savunma sektörünün hem yerli ürün ve teknoloji kullanımında hem de ihracat boyutunda çığır açacak projenin ekonomiye de katkısı büyük olacak. Türkiye'nin önde gelen traktör ve dizel motor üreticisi Tümosan Motor ve Traktör Sanayi AŞ (TÜMOSAN) tarafından üstlenilen ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi'ne ilişkin ön çalışmalar sürüyor.

GERİ SAYIM BAŞLADI


Proje için teknik destek sağlayacak şirketin ekim ayında seçilmesinin ardından projeye yönelik geri sayım başladı. Bu kapsamda, motor ve transmisyonu da ihtiva eden tamamen yerli tank güç grubu geliştirilmesine yönelik fiili tasarım çalışmalarına gelecek yılın ilk çeyreğinde başlanması planlanıyor. TÜMOSAN Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Pala, hedeflenen başarılı bir güç grubu tasarımına ulaşmak için çok ciddi ve uzun çalışmalar gerektiğini söyledi.

Projenin zor ve toplam zamanının ise nispeten kısa olduğunu dile getiren Pala, "Projeyi, verilen zaman içinde ve tanımlanmış teknik isteklere göre bitirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi. Projenin Türk savunma sanayii için önemine değinen Pala, "Bu proje gerek tasarım boyutuyla gerekse imalat boyutuyla Türk sanayisinin sınırlarını zorluyor. Proje düşündüğümüz gibi zor ama inşallah başarıyla tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

dev proje ALTAY tank


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ