Mezar taşlarını KIRDILAR

Gümülcine'de Kahveci Mezarlığı'nda Mezar taşları kimler tarafından tahrip edildi ?

07 Ocak 2014 Salı 16:01
Ocak 2014 gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edilen mezar taşlarının bazıları yerlerinden söküldü, bazıları da kırıldı.
Bu olay ile ilgili Gümülcine Tayinli Vakıf İdaresi tarafından yapılan yazılı açıklamada, mezar taşlarını kıranların çocuklar olduğu ifade ediliyor.
 
Yazılı açıklama şu şekildedir:
"Kahveci mezarliginda 01-01-2014 gecesi kirilan mezar taslari. Gumulcine Vakifar Idaresi tarafindan islemler yapilmistir. Kucuk cocuklar tarafindan yapildigi tespit edilen bu tahribattan dolayi mezarlik cevresinde oturan halkimizin duyarli olmalari rica olunur."
 
7 Ocak 2014 tarihinde "Kahveci Mezarlığı"na giderek kırılan mezar taşlarından bazıları görüntülendi. Ancak "Kahveci Mezarlığı"nda üzücü bir manzara ile de karşılaştık. Bir kenara atılmış tabut, mezarların üzerlerinde çöpler, mezarlık içinde tütün kurutma iskeleleri gerçekten utanç verici bir manzara.
 
 
Yetkili kurumun bir an önce mezarlıkların bakımı ile ilgili bir önlem alması gerekir ki, İslam Dini'mizin temelinde temizliğin İman'dan geldiğinin gereğinin yerine getirilmesi lazım.
 
 
 
 
Kaynak: birlikgazetesi.info
mezar gümilcine mezar taşı


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ