TÜRKİYE SINIRINDA ÜÇ İNGİLİZ CEPHANELİKLE YAKALANDI!

İngiliz vatandaşına ait bir karavanda gerçekleştirilen aramada, özel olarak yapılmış bölmelere gizlenmiş...

15 Şubat 2016 Pazartesi 09:30

Yunanistan sınırında 3 İngiliz yakalandı.

 


Yunanistan’da, Türkiye-Yunanistan sınırı yakınlarındaki Dedeağaç kasabasında, 3 İngiliz vatandaşının büyük miktarda silah ve cephaneyle yakalandığı bildirildi

Yunan sahil güvenlikten yapılan açıklamada, Dedeağaç Limanı'nda, 35 ve 36 yaşındaki İngiliz vatandaşına ait bir karavanda gerçekleştirilen aramada, özel olarak yapılmış bölmelere gizlenmiş olarak şarjörleriyle birlikte 18 makineli tüfek ve çeşitli ebatlarda 39 bin 750 adet mermi ele geçirildiği belirtildi.

 

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada ise 400 ABD doları, 2 bin Türk Lirası, 10 bin Irak Dinarı ve 5 cep telefonu bulunduğu kaydedildi.

 

Savcılığa sevk edilen şüphelilerin, suç örgütü oluşturmak, terör faaliyetlerinde yer almak, yasa dışı silah ve cephane bulundurmak suçlamasıyla sevk edildikleri Dedeağaç Savcılığınca tutuklandığı açıklandı.

 

Öte yandan, 2 şüphelinin savcılığa verdiği ifade üzerine harekete geçen Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de Kipi sınır kapısında (İpsala) 40 yaşındaki bir İngiliz vatandaşına ait Alman plakalı karavan tipi araçta yaptığı aramada kaçak silah ve cephane ele geçirdiği belirtildi.

 

KÜRTÇE TERCUMAN İSTEĞİ 

 

Yunanistan Polis Teşkilatı’ndan (ELAS) yapılan açıklamada, karavanın iç bölümlerine gizlenmiş olarak 4 adet 5,5 milimetrelik uzun namlulu tüfek, 8 dürbün ve 22 milimetre çapında 200 bin adet mermi bulunduğu bildirildi.

 

Bu arada, Yunan medyasına yansıyan haberlerde, ele geçirilen silah ve mühimmatın Irak'a götürülmek üzere Almanya ve Avusturya'dan satın alınarak İtalya üzerinden Yunanistan'a sokulduğunun tahmin edildiği kaydedildi. Haberlerde, "Kürt" asıllı olduğu ileri sürülen 3 şüphelinin 8 gündür Dedeağaç'ta bir otelde kaldıklarının belirlendiği ifade edildi. Yunan Haber Ajansı ANA-MPA, 3 şüphelinin savcılıkta Kürtçe tercüman istediklerini duyurdu.

 

Dedeağaç Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

- See more at: http://www.pes24.com/haber/turkiye-sinirinda-uc-ingiliz-adeta-cephanelikle-yakalandi/380/#sthash.JeBlITiw.dpufEN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ