Hulusi Akar'ın da ifadesi alındı...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın 'şikayetçi' olarak ifadesinin alındığı ortaya çıktı.

19 Temmuz 2016 Salı 14:57

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tuğgeneral Aydemir Taşçı, savcılık ifadesinde olay gecesi Hava Kuvvetleri Karargahı'nda bulunduğunu bildirdi.

Darbe girişimi günü PKK'ya yönelik toplantı yaptıklarını, saat 20.00 sıralarında da kurumdan ayrılarak Devlet Mahallesi'ndeki evine gittiğini söyleyen Taşçı, "Yarım saat sonra Genel Sekreter Albay Veysel Kavak telefonla aradı, Hava Kuvvetleri Karargahına çağırdı. Oraya gittim ve cumartesi 15.30'da yakalanıncaya kadar karargahta kaldım. Karargah içerisinde yakalandım" beyanını verdi.

Taşçı, darbe teşebbüsü gecesi saat 23.00'ten itibaren televizyon bulunan yerde olduğunu bildirerek, "Cumhurbaşkanımızın, yetkili komutanlarımızın açıklamalarını basından takip ettim. Bulunduğum karargahın ilgili yerinden dışarı çıkmadım" dedi.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli bir cumhuriyet savcısının, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın 'şikayetçi' olarak ifadesini aldığı öğrenildi. Savcının, ifade için Akar'ın yanına gittiği belirtildi.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ