ABD ve AB'den Bayraktar'a karşı PKK'ya füze takviyesi!

Son günlerde silahlı Bayraktarlarla düzenlenen operasyonlarda çok sayıda terörist öldürülürken, PKK’nın imdadına her zaman olduğu gibi yine ABD ve AB ülkeleri koştu.

06 Ekim 2016 Perşembe 10:34

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’ye verilen füzeler örgüt tarafından Bayraktar’a karşı kullanılmak üzere Türkiye’ye sokuldu.

 

 

Milli imalat, İnsansız Hava Aracı Bayraktar terör örgütü PKK’nın kabusu oldu. Yerli üretim silahlı ve silahsız Bayraktarlar PKK’ya karşı düzenlenen operasyonlarda büyük başarı sağladı. Son günlerde silahlı Bayraktarlarla düzenlenen operasyonlarda çok sayıda terörist öldürülürken, PKK’nın imdadına her zaman olduğu gibi yine ABD ve AB ülkeleri koştu. Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’ye verilen füzeler örgüt tarafından Bayraktar’a karşı kullanılmak üzere Türkiye’ye sokuldu.

 

KRİTİK BÖLGEYE FÜZE

 

Edinilen bilgilere göre, terör örgütü PKK, 6/8 Ekim 2014 olaylarının yıldönümünde yeni bir terör dalgası başlatmak için çalışmalar yaptı. Özellikle büyük şehirlerde kitlesel gösteriler düzenlemek için çalışma yapan PKK’nın Van ‘a büyük önem verdiği ortaya çıktı. İstihbarat birimleri Van’ı olayların merkez üssü haline getirmeyi planlayan PKK karşı, çalışmalarında ağırlığı buraya verdi. Van’ın üç mahallesinde PKK’nın yığınak yaptığı duyumları üzerine güvenlik güçleri    de operasyonlarda ağırlığı buralara verdi. Bu gelişmeler üzerine Diyarbakır, Şırnak ve bazı illerde hendekler açarak güvenlik güçlerine karşı ayaklanma başlatmaya çalışan PKK’lılar Bayraktar’ın da kullanıldığı operasyonlarda neredeyse elemanlarının tamamını yakının kaybetti. Aynı durumla bir daha karşı karşıya kalmak istemeyen PKK, hem kırsalda hem de şehirlerde başlatılacak kalkışmada İHA’lara karşı etkili bir silah arayışına girdi. PYD’nin  bu amaçla Suriye’nin kuzeyinde sözde  DAEŞ’e karşı kullanılmak üzere ABD’nin ve AB ülkelerinin verdiği bazı füzeleri  6/8 Ekim kalkışmasının yıldönümünde başlatılacak terör saldırılarında görev alacak Bayraktarları etkisiz hale getirmek için Türkiye içine soktu.

 

FÜZE KULLANMASINI BİLENLER ÖLDÜRÜLDÜ

 

PYD’nin gönderdiği füzeler PKK’nın sözde Garzan eyaleti  adını verdiği ve 6/8 Ekim  kalkışmasında kullanılmak üzere Van, Batman ve  Siirt  bölgelerine gönderildi. Füzeler, Türkiye sınırları içine değişik yollardan sokulurken,  bunları kullanacak isimler ise alınan güvenlik önlemleri nedeniyle Türkiye’ye giriş yapamadı. Söz konusu bölgede  bu füzeleri kullanmayı bilenlerin  tamamı düzenlenen operasyonlarda öldürülürlerken, PKK,  Diyarbakır, Elazığ ve Bingöl kırsalındaki sözde Amed eyaletinden  füze kullanmasını bilen birkaç teröristi Van bölgesine getirmek için harekete geçti.

 

Duyum üzerine güvenlik güçleri, füze kullanmayı bilen bu kişileri etkisiz hale getirmek için çok yönlü operasyonlara başladı.

 GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ