ESAD'DAN ŞOK İDDİA...

Esad Amerikalıların bu farklı ilkeleri de başka devletlerin ve halkların aleyhine olmak üzere siyasi oyunlarında kullandıklarını söyledi.

03 Kasım 2016 Perşembe 18:44

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Sırp Politika Gazetesi'ne röportaj verdi.

Esad Rusya’nın terörle mücadeleyi sürdürmede oldukça ciddi ve kararlı olduğunu, Amerikalıların ise politikalarını oldukça farklı ilkeler üzerine yapılandırdıklarını kaydetti.

Esad Amerikalıların bu farklı ilkeleri de başka devletlerin ve halkların aleyhine olmak üzere siyasi oyunlarında kullandıklarını söyledi.

Türkiye Rejimi Batılıların Kuklasıdır

"Terörü destekleyen devletler" sorusuna Esad "Türkiye, "Suudi Arabistan ve Katar’ın terörü desteklediklerini" karşılığını verdi.

"Gerçekte uluslararası değil, ABD koalisyonu olarak adlandırılması gereken güçlerin de iddia edildiği gibi IŞİD ile savaşmadığını" ifade eden Esad; "IŞİD’in Suriye’den çaldığı petrolü tankerlerle Türkiye’ye taşıyıp bu yasa dışı eylemlerinden büyük finansı ABD ve koalisyonunun gözü önünde sağladığını" ifade etti.

"Türkiye rejimi, Suudi Arabistan ve Katar gibi devletlerin teröre desteklerini Batılı devletlerin onayı ile yaptıklarını" belirten Esad; "bu devletlerdeki rejimlerin Batılı devletlerin kuklaları olduklarını"  söyled.

IŞİD’in Çalıntı Petrol Parası Erdoğan ve Ailesine Gidiyor

"IŞİD’in çalıntı petrol parasından Türkiye’nin alıp almadığına" ilişkin soruya cevabında Esad, "bu paranın Türkiye rejimi ile IİD arasında ortaklaşa paylaşıldığını" belirtti.

"Bir bölümünün radikal teröristlere maaş olarak dağıtılması için IŞİD’e verildiğini" ifade eden Esad; "IŞİD’in bundan dolayı Rus hava güçlerinin Suriye’de teröre karşı operasyonları öncesinde genişlediğine ve güçlendiğine" dikkat çekti.

Esad "IŞİD’in çalıntı petrol parasının bir kısmının Erdoğan ve ailesinin bizzat kendileri başta olmak üzere Türkiye rejimindeki yetkililere gittiğini" öne sürdü, "Erdoğan ve ailesinin direk olarak IŞİD ile petrol ticaretine bulaştıklarını" kaydetti.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ