Şahan Gökbakar'dan THY'ye önce fırça sonra yıkama yağlama...

Şikayetlerin ardı arkası kesilmeyen ve her yıl zarar açıklayan THY'den fahiş fiyatla aldığı sözde lüks koltuğu eleştiren Şahan Gökbakar neden geri basıp THY'ye yıkma yağlama yaptı?

04 Kasım 2016 Cuma 12:19

Şahan Gökbakar fazla ücret ödeyerek THY’den aldıgı Business Class bilet ile 1A sırasına oturunca camı olmayan bir yer olduğunu gördü.

Bunun üzerine Gökbakar, sosyal medya üzerinden paylaştığı bir fotoğraf ile Türk Hava Yolları’nı eleştirdi. Ünlü komedyen TK2411 sefer sayılı Antalya-İstanbul uçağına 500 lira vererek Busıness bilet aldığını ancak uçakta bacak mesafesinin darlığı ve 1A koltuğunun camı olmaması nedeniyle THY’ye sert çıktı, kendisini camışa (Manda) benzetmiş ve şöyle demişti: 

 
"THY ile gurur duyuyoruz, Avrupada aldığı ödüllerle başarılı bir marka amaaaaaa... Bu nedir yaaaa!!! Bugün TK2411 sefer sayılı Ant-Ist uçuşda 1A nolu BUSINESS KOLTUK.. Cam Yooook!! Bacak mesafesi yok!! 500tl bu koltuk!!! Yani baska sifatlar bulmadan sadece COOK AYIP demekle birakayim. Kapali kasa kamyonette kesime giden CAMIŞ mıyız biz!!! Dost acı söyler THY!! yakışmadı..."
 
Yaşanan bu olay üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Şahan Gökbakar’ı aradı ve olaya müdahale etti. Şahan Gökbakar ise bu kez sosyal medyadan şöyle bir paylaşım yaptı:


Şahanın paylaşımı THYyi harekete geçirdi


"Dün THY ile ilgili bir rahatsızlığımı paylaşmıştım. Bugün birçok yerde konuşulmuş haliyle...Benim gibi bir Bilkentli olan THY Yönetim Kurulu Başkanı M.İlker Aycı olaya bizzat müdahale etmiş.Ardında da THY Basın Müşaviri Yahya Üstün bey aradı ve bizzat konuyla ilgili üzüntülerini ve telafi isteklerini dile getirdi. Bu yaklaşım bile THY’nin nasıl doğru yönetildiğinin ve dünya markası olduğunu göstergesi oldu bana.Bu nezaket için teşekkürler cam olayını ise bu şekilde çözdük"

 

MEHMETÇİK TV SORUYOR:

Şahan Gökbakar, THY'nin en ön ve 500 TL fiyatlı koltuklarında cam olmadığını ve bacak hareket kabiliyetinin çok az olduğunu belirtmişti. THY'nin okuldaş müdürü ve yetkililerinin kendisini nazik bir şekilde araması sonrasında uçaklara cam konuldu mu, back mesafesi genişletildi mi?

Şahan Gökbakar'ın vıcık vıcık yalama içeren bu açıklaması halkın zekasıyla alay etmek değil midir?

Hiç bir sorun düzeltilmediği halde bu ani geri vitesin ve yıkama yağlamanın ileride çekeceği reklam ve uzun metraj filmler için iyi ilişkiler, sponsorluk ön görüşmesi söz konusu mu?

THY, bu fahiş fiyatla satılan camsız ve bacak mesafesi dar, sözde lüks (Business) koltukların satışını durdurdu mu ki "olay" çözüldü? THY bunu açıklamalıdır...

Bu arada THY Şahan Gökbakar'ı reklamlarında oynatmayı düşünüyor mu?