AYŞE YENERER'DEN BİR KAŞIK BAL

Türkiye'nin en genç yazarlarından Ayşe Yenerer'in Bir Kaşık Bal adlı kitabı çıktı

08 Kasım 2016 Salı 14:41

Türkiye'nin en genç yazarlarından Ayşe Yenerer'in(11) arıların yaşamı ve bal hakkında her şeyi yazdığı kitabı BİR KAŞIK BAL küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekecek, okunması gereken, bilgilendirici bir kitap.

Ayşe Yenerer bu kitabı neden yazdığını şöyle anlatıyor:

"Bu kitabı yazmamın amacı insanları bal üretimi ve tüketimi, arıcılık ve arıların olağan üstü yaşamı hakkında bilinçlendirmek ve bilgilendirmektir. Türkiye, Dünya’da Çin’den sonra en çok bal üreten ülkedir. Ama insanlara sunulan balların ne kadar doğal, katkısız ve sağlıklı olduğu bilinmiyor. Bu kitabı okurken arıların yaşamı ve balla ilgili olarak belki de hayatınızda ilk defa duyacağınız bilgiler okuyacaksınız. Hatta çok şaşıracaksınız… Kitabın sonuna geldiğinizde de bal ve arılar hakkında öğrendikleriniz karşısında “iyi ki bu kitabı okumuşum” diyeceksiniz ve bal alırken çok daha fazla şeye dikkat edeceksiniz."

 

AYŞE YENERER KİMDİR?

 

2005’te İstanbul’da doğdu. 3 yaşında Kemer Kids Garden’da anaokuluna başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Dr. Sedat Üründül Ana ve Hazırlık sınıflarını okudu. Yine İTÜ Dr. Natuk Birkan İlk Okulu’nu bitirdi. Halen aynı okulun ortaokul ikinci sınıfında öğrenim görmekle birlikte Eczacıbaşı Spor Klubü’nde “Küçük Kızlar” kategorisinde lisanslı voleybolcudur. 5 yaşından beri piyano çalan Ayşe Yenerer, You Tube’da “Ayşecik TV” adlı kendi hazırladığı videoları yayınladığı bir de kanalı vardır.

 GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ