GERİ DÖNMEYE BAŞLADILAR

Türk Hava Kuvvetleri'nde Cemaat tasfiyesi yapılmasının ardından, KHK ile orduya geri dönen pilotlardan 12'si törenle rütbe taktı

11 Kasım 2016 Cuma 09:49

TSK'ya geri dönen 12 pilota Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal rütbelerini taktı.

 

Türk Hava Kuvvetleri'nde Cemaat tasfiyesi yapılmasının ardından, pilot ihtiyacını karşılamak için emekli olan veya istifa eden pilotların ilk 20'si 671 sayılı KHK ile orduya dönmüştü.

Geri dönen pilotlardan 12'si dün Hava Kuvvetleri Komutanlığı karargahında düzenlenen törenle rütbe taktı.

Rütbe takma töreninin detayları ve fotoğrafları, Hava Kuvvetleri komutanlığı'nın internet sitesinde yayımlandı.

Yuvaya dönen pilotlar “Tekrar yuvada olmaktan büyük mutluluk duymakla beraber, bizlerin öncü olduğunu bizim gibi yuvaya dönmek isteyen birçok arkadaşımız olduğunu bilmenizi isteriz“ diyerek duygularını paylaştı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da geri dönen pilotlara “Verdiğiniz bu karar cesur ve özverili karardır. Bu kararınızdan dolayı sizlere ve size destek olan ailelerinize müteşekkirim. Sizlerin tecrübeleri ve beraber özverili çalışmalarımız sonucu ümit edilenden daha kısa sürede Hava Kuvvetlerini eskisinden daha ileri seviyeye götüreceğimizin bilinmesini isterim. FETÖ’den temizlendikten sonra Hava Kuvvetleri daha rafine ve eskisinden daha güçlü olacaktır. Sizlerin; özellikle genç pilotlarımızı yetiştirmekteki katkılarınız, Hava Kuvvetlerinin insan odaklı eğitimini üst seviyelere taşıyacaktır. Görevlerinizde başarılar dilerim” dedi.

hkk pilotlar dönüyor