Rahşan Ecevit'e Akar'ın korumalarından büyük ayıp

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın korumaları “komutan gelecek” diyerek 93 yaşındaki Rahşan Ecevit’i asansöre bindirmek istemedi.

18 Kasım 2016 Cuma 00:53

Rahşan Ecevit, Ankara Swiss Otel’deki resepsiyonda Kıbrıs gazileriyle birlikte, eşi Bülent Ecevit’i yad etti, gecenin sonunda ise resepsiyondan ayrılırken otelin asansörüne doğru yöneldi. Ancak aynı dakikalarda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da asansöre binmek üzere hareket etti.

 

Sözcü gazetesinden Yavuz Alatan’ın haberine göre, Akar’ın korumaları, “Komutan binecek” diyerek Rahşan Ecevit’i asansörden indirmeye çalıştı. Rahşan Ecevit ise “İnin” diyen koruma polislerine aldırmadı. Korumalar da, ısrardan vazgeçmek zorunda kaldı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Rahşan Ecevit’in resepsiyonun düzenlendiği otelden ayrılmasından sonra asansöre yönlendirildi.

 

Protokol masasına da davet edilmedi

 

Rahşan Ecevit, resepsiyonda Başbakan Yardımcısı Canikli ve Akar’ın olduğu masaya davet edilmedi. Başka bir yerde oturdu Salonda hazırlanan özel bölümde KKTC Büyükelçisi, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Hulusi Akar yan yana oturdu.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ