DENKTAŞ NET KONUŞTU...

Denktaş, Kıbrıs’ta bir anlaşma olması ve Avrupa Birliği’ne girilmesi halinde ülkede fakirleşme olacağını söyledi.

01 Aralık 2016 Perşembe 14:17

Serdar Denktaş, Demokrat Parti Lefkoşa İlçesi 10’uncu Olağan Genel Kurulu’ndayaptığı konuşmada Kıbrıs konusu ve müzakere süreci hakkında değerlendirmede bulundu.

Denktaş, Kıbrıs’ta bir anlaşma olması ve Avrupa Birliği’ne girilmesi halinde ülkede fakirleşme olacağını söyledi.

 

 

Görüşmelerin henüz bitmediğine işaret eden Denktaş, “Görüşmeler bitmiş değil, yeniden başlayacak. Garantileri sulandırdıkları anda ve asker çıkmaya başladığı anda ada artık Yunan adasıdır. Girit olur’ diye konuştu.

 

 

Serdar Denktaş, görüşmelerin istenilen noktaya gitmemesi halinde yapılması gerekenin Türkiye ile ilişkileri daha da güçlü hale getirerek ülkeyi kendi ayakları üzerinde duracak bir yapıya kavuşturmak ve bağımsız KKTC’yi asla bir daha tartıştırmamak olduğunu vurguladı.

 

 

Denktaş ‘ Sorunlarımız olabilir izole edilmiş olabiliriz ama görüşmeler istenilen noktaya gitmiyorsa eşitlik, adalet yoksa, insan haklarınız yeniden teslim edilmiyorsa, özgürlüğümüz kısıtlanıyorsa o zaman durun deyip yapmamız gereken Türkiye ile ilişkilerimizi daha da güçlü hale getirip kendi ayakları üzerinde duracak bir yapıya kavuşmak ve bağımsız KKTC’yi asla bir daha tartıştırmamak’ diye konuştu.

KIBRIS Serdar Denktaş


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ