Büyükelçi'ye saldıran polis çıktı..

Rusya'nın Büyükelçisi Karlov'a saldıran zanlının polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu iddia edildi.

19 Aralık 2016 Pazartesi 20:27

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen saldırganın Ankara Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru M.Mert Altıntaş olduğu iddia edildi.

CAN ACUN’DAN ABD, İRAN VE FETÖ VURGUSU

Rus Büyükelçisne yönelik suikastin özellikle zamanlaması itibariyle Türkiye-Rusya normalleşme sürecine ve bunun Suriye'ye yansımasına yönelik bir sabotaj girişimi olması büyük bir ihtimal dahilinde olduğu görülüyor. 

Elbette saldırganın kimliği veilişkiler ağı ilerleyen süreçte bize çok daha fazla şey söylebilecektir ancak özellikle Türkiye-Rusya'nın Suriye'de oluşturmaya çalıştığı ortak zeminden ABD ve İran gibi ülkerlin ciddi anlamda rahatsız olduğu göz önünde bulundurulmalı. 

Dünyada artık diplomasinin devre dışı kaldığı ve doğrudan silahların konuştuğu, oyunun çok açık oynandığı bir dönemden geçiyoruz. 

FETÖ Türkiye'nin güvenlik ağında hala unsurları bulunan terör yapılanmaları eliyle Türkiye bir yandan istikrarsızlaştırılrken bir yandan da uluslararası ilişkiler ağı ve angajmanları ipotek altına alınmak isteniyor olabilir.

SALDIRGANIN POLİS OLMASI FETÖ İHTİMALİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Rus Büyükelçisi’ne yapılan suikastin zanlısının Polis olduğu iddiası suikasın arkasında FETÖ mü var sorularını akıllara getirmiş durumda.

rusya büyükelçi


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ