Reina Katliamı'ndan sağ kurtulan ABD'liyle ilgili soru işaretleri

Reina Katliamı'ndan yaralı olarak kurtulan ABD'li Jacob Raak'in silah endüstrisiyle bağlantılı bir şirketin sahibi olduğu ortaya çıktı.

08 Ocak 2017 Pazar 11:32

Reina Katliamı saldırısından yaralı olarak kurtulan ve hemen sonra ülkesine dönen Jacob Raak isimli ABD'liyle ilgili ilginç soru işaretleri ortaya çıktı.

 

Jacob Raak'in Reina saldırısından sonra ambulanstaki rahat tavırları ve havalimanında açıklama yaparken tuhaf mimikleri ilk dikkat çeken olmuştu.

 
 
 
Jacop Raak ambulans
 
 
 
 
 
 

AMBULANS POZU

35 yaşındaki Raak, ülkesine döndükten sonra NBC News'a yaptığı açıklamada kalçasından vurulduğunu ve merminin dizine kadar ulaştığını söylemişti. Ancak ambulanstaki bu fotoğrafı o denli bir yaralamada nasıl bu şekilde sedyede oturduğu sorularına neden olmuştu.

SİLAH ENDÜSTRİSİ PATRONU

Ancak söz konusu şahsın ABD'de insansız hava araçlarıyla ilgili malzemeler üreten 50 kişilik bir şirketin sahibi olduğu belirlendi. 

Jacob Raak'in bağlantısı olduğu belirlenen Tech Manufacturing isimli şirketin internet sitesine şu anda ulaşılamıyor. Sitenin Raak'in bağlantısının ortaya çıkmasından sonra mı kapandığı, yoksa öncesinden de sitenin aktif olup olmadığı ise bilinmiyor.

Bu şirketin 2014 verilerine göre 2 milyon dolar ciro elde ettiği tahmin ediliyor.

 
 
 
Jacop Raak Havaalanı
 
 
 
 
 
 

TUTARSIZ AÇIKLAMALAR

Jacob Raak saldırı sonrası çelişkili açıklamalarıyla da gündeme gelmişti. Raak, saldırıyı birkaç kişinin gerçekleştirdiğini söylerken daha sonra tek kişi tarafından yapıldığı yönünde beyanda bulunmuştu. Elbette, saldırının şoku nedeniyle tutarlı açıklamalar yapamaması muhtemel. Ancak bu da bir soru işareti olarak varlığını koruyor.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ