Mehmet Eymür'den ABD itirafı..

Gladyonun Türkiye'deki önemli isimlerinden eski MİT Kontrterör dairesi başkanı Mehmet Eymür, sonunda suçunu itiraf etti.

09 Ocak 2017 Pazartesi 11:13

Eski MİT Konturterör dairesi başkanı Mehmet Eymür. ABD'nin yani Gladyo'nun Türkiye operasyonlarında kullandığı en önemli iki isimden biri. Uzun yıllar boyunca MİT'te görev yapan Eymür, yakın dostu Hiram Abbas ile birlikte Türkiye'de ABD ve İsrail yararına birçok operasyona imza attı. 

Amerikan gizli servisi CİA ile yakın ilişkileri nedeniyle iki defa MİT'ten uzaklaştırılan Eymür, Amerikancı ekip tarafından tekrar göreve getirildi. 

MİT üzerinden Eymür ve ekibinin operasyonların en çok yoğunlaştığı kesim ise Aydınlık hareketiydi. Vatan Partisi ve  Aydınlık hareketini ilk olarak 12 Mart 1971'de hedef alan Eymür ve ekibi bu operasyonlara 45 yıl boyunca devam etti. Vatan Partisi 'nin hedef alındığı en büyük operasyon ise ABD'nin FETÖ'cü ekip eliyle kurguladığı  Ergenekon kumpasıydı.

MİT'in Amerikancı operasyonlarını deşifre ettiği için Aydınlık hareketini hedef alan Eymür, Aydınlık'ın yıllarca söylediği "MİT'in içinde Amerikancı ekip var" söylemini inkar ederek "MİT'te Amerikancı yok" diyordu.

Aynı Eymür Türkiye ile ABD arasında derinleşen kriz sonrası kameralar karşısına geçti. Hem kendi suçunu itiraf eden hem Aydınlık hareketini haklı çıkaran açıklama yaptı.

A haber'de yayınlanan Yaz- Boz programında konuşan Eymür, yıllar sonra kendisinin de hizmet ettiği Amerikalılar'ın MİT'i eğittiğini itiraf etti. 

Eski MİT Konturterör dairesi başkanı Mehmet Eymür, Amerikalılar'ın 1946'dan bu yana devletin her yerine girdiğini söyledi. 

mehmet eymür abd işbirliği


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ