ERDOĞAN’: “ SURİYELİLERİ VATANDAŞLIĞA ALIYORUZ ”

Kaymakamlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayıları 3 milyonu aşan Suriyeli mültecilerle ilgili açıklama yaptı.

12 Ocak 2017 Perşembe 09:31

Erdoğan şunları söyledi:

” Değerli arkadaşlar… Suriye ve Irak’taki gelişmeler bizi doğrudan ilgilendiriyor, duyarsız kalmamız söz konusu olamaz. Tüm dünya sırtını dönse dahi bu bölgede yaşayan insanlarla ortak bağlarımızı unutup aynı yollara başvuramayız.

Bugün 3 milyonun üzerinde Suriyeli ve Iraklıyı misafir ediyoruz. Biz elimizden geleni yaparken milletimiz de bu kardeşlerine sahip çıkıyor. Adeta bir ensar hasreti içerisinde.

Elbette sıkıntılar yaşanıyor, ancak yıllardır barındırdığımız kitlenin karşısında aşılamayacak meselelerdir. Sınırlarımız içinde yaşayan milyonlarca kişi arasında eğitimi, birikimi, imkânı ve diğer şartları o kadar üst seviyede olanlar var ki bu insanları başka bir yere koymak, insani değerlere ihanet olur. Ülkemize ciddi katkı sağlayabilecek kişiler var, İçişleri Bakanımız bu insanları vatandaşlığa almak için şu anda çalışmalar yürütüyor. “GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ