KRİPTO GREGORYANLAR (1)

Köşe yazarı Kürşat Bumin:12 Eylul sonrası Türkiye Ermenileri patriki Şinork Kalutsyan ile dönemin diyanet işleri başkanı Lütfi Doğan’ın ana bir kardeş olduklarını açıklamıştı.

22 Şubat 2017 Çarşamba 08:51

Kamuoyunda ilk kez başlayan “kripto” tartışmalarına katılan Prof Dr.Zekeriya Beyaz da,eski diyanet işleri başkanlarından Prof.Dr. Kadir Ateş’in de Elazığlı Gregoryan olduğunu ortaya koydu…

12 Eylül döneminde Sıkıyönetim mahkemelerinde yapılan yargılamalarda ve MİT tarafından yapılan sorularda sağ ve sol kesimin sansasyonel eylemlerinin tamamının; kripto Gregoryanlar tarafından yabancı gizli servislerin taşeronu olarak yapıldığını kanıtlayan bilgilere,delillere ulaşıldı.

Bu olaylardan Maraş katliamı,Konya mitingi  ve Nihat Erim cinayetinin planlayıcıları ve tahrikçilerin in “Kripto Ermeniler” olduğu anlaşıldı.

Konu Milli Güvenlik Konseyine geldi,MGK’nin gizli kararlarıyla:yurt genelinde bütün il ve ilçe jandarma komutanlıkları ve emniyet birimlerine “KriptoGregoryanları” tespit etme talimatı verildi.
Bu çalışmaları yapan emekli bir emniyet daire başkanı dostum:1982 yılında o zaman Başkomiser olarak yaptığı araştırmada (Nevşehir) kentin ileri gelen siyasetçileri,doktor ve avukatlarının gizli din tutan “kriptolar” olduklarını tespit ettiğini anlattı.

Emekli müdür en çok da bunların içinde eski MSP ve MHP li simaların çıkmasına şaşırdığını ifade etmişti.

Bu anlatımlardan şöyle bir şey ortaya çıkmaktadır:

1-)12 Eylül’e Türkiye yi getiren anarşi olaylarını,suikastleri ve katliamları “Gizli Gregoryan” örgüt yapmıştır.

2-)12 Eylül sıkıyönetimine rağmen “Kripto Gregoryanlar ” o derece örgütlüdürlerki;Ermeni Patriki Kalutsyan efendi küçük kardeşi Lütfi Doğan’ı gizlice Diyanet İşleri Başkanı yaparak bütün camileri ve 12 Eylül yönetimini etkileyecek güce ulaşmıştı.

3-)Gümüşhane Ermenisi Lütfi Doğan’ın,Aydın Doğan ile akrabalık ilişkisi var mıdır?(Lütfi Doğan’ın Aydın Doğan gibi Kelkit li olduğu 1991 yılında Aydın Doğan’ın desteği ile Gümüşhane milletvekili olduğunu ve Aydın Doğan ile akrabalık bağı olduğunu tespit ettik.)

4-)12 Eylül’e rağmen,Kenan Evren’e rağmen başbakan olan Turgut Özal ın kripto olması ise bize Türkiye de köşebaşlarını bu gizli örgütün ne derece elinde tuttuğunu ortaya koymaktadır. 

Meselenin vahametinin anlaşılması için “kripto” başbakanlar,bakanlar,generaller,istihbaratçılar,sanatçıların bu ülkenin yakın geçmişini nasıl kana buladıklarını ve nasıl ülkeyi soyduklarını Türk milletinin bilgisine açacağız.

Semih Tufan Gülaltay