'PKK Liderlerinden Sabri Ok yakalandı ama saklanıyor' iddiası...

Vedat Yenere'den Flaş iddia... Bu iddia doğruysa referandum'da EVET çıkması durumunda "Teröristlerle Barış Süreci" tekrar gündeme gelebilir..

23 Şubat 2017 Perşembe 10:38

Gazetci Yazar ve Mehmetçik TV Genel Yayın Yönetmeni Vedat Yenerer'den bomba iddia!...

PKK'nın en etkili liderlerinden Sabri OK'un K.Irak'ta Mesut Barzani'nin işbirliği ile Sabri Ok'a yönelik bir operasyn düzenlendiği ve Ok'un hiç direniş göstermeden yakalandığını iddia etti.

Yenerer şu iddiada bulundu:

"Son günlere farklı kaynaklardan duyduğum bu iddia doğruysa hükümet referandumda "EVET" oylarının artması için sandık başına gitmeye bir kaç gün kala Sabri Ok'un yakalandığını açıklayacak. Sabri Ok'un yakalandığı ve aylarca bunun gizlenip doğru ise yeni ve Türk milleti için kirli bir süreç başlatılacak demektir. Bu terörist bebek katili Abdullah Öcalan'ın en yakın işbirliği içinde olduğu kişidir. Kandil'deki Cemil Bayık-Murat Karayılan yönetimine karşıdır. Türkiye'de uzun yıllar hapis yattığı için bölücü taban tarafından sevilen ve sayılan bir isimdir. 16 Nisan Referandu'mda "EVET" çıkması durumunda Öcalan ile başlayan sürece Sabri Ok'u da dahil edecekleri iddialarını duyuyorum. Öcalan'ın ABD yönetimindeki Kandil karşısında etkisiz ve zayıf kalmasının önüne geçmek için de bu operasyonun yapılmış olabileceği ve sürecin onlar üzerinden devam etmesinin hedeflendiği iddia ediliyor. Kısacası, referandumdan eğer "EVET" çıkarsa Türkiye'de oluşacak ve özerklik verme hakkı alacak olan tek adam yönetimi Türkiye'yi federatif bir yapıya sürükleme ihtimali çok yüksek gözükmektedir. Allah Türk milletinin gözünü açmasına ve uykudan uyanmasına yardımcısı olsun..."

 

Öcalan'dan Sonra En Çok Görüşülen İsim Sabri Ok Kimdir ?

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü KCK operasyonunda elde edilen belgeler ve Emniyet'in hazırladığı rapora göre, PKK Terör Örgütünün Abdullah Öcalan sonrası için belirlediği lider. Ok'un adı örgütün ilk eylemleri olan (1984'teki) Siirt ve Eruh baskınlarının planlayıcısı olarak geçiyor. 1985'te yakalandı, Bursa Cezaevi'nde 20 sene yattı. Hapisteyken bile örgütün en kilit isimlerinden biriydi.

 

"NECMETTİN ERBAKAN DA ONUNLA GÖRÜŞTÜ"
 
"(....) Devlet yetkililerinin Öcalan'dan sonra en çok görüştüğü PKK'lı. Belki de onun kadar. Erbakan döneminde hükümet sorunu çözmek için harekete geçtiğinde ilk başvurulan kişiydi Ok. O dönemde PKK'nın tüm cezaevleri sorumlusuydu. Ancak görüşmelerde ilerleme sağlanamadı.
 
"DEVLET HEYETİ İLK GÖRÜŞMELERİ ONUNLA YAPTI, SONRA ÖCALAN'LA"
 
Ve bugünkü çözüm sürecinin ilk adımlarının atıldığı 2005 yılı. Sabri Ok, tam da o dönemde cezasını tamamlayıp serbest kalmıştı. Devlet heyeti, ilk görüşmeleri onunla yaptı. Sonra Öcalan'la. Örgüt de bir süre sonra da ateşkes ilan etti. Ama hakkında itirafçıların suçlamalarına dayanarak tutuklama kararı çıkartıldı. Yurt dışına çıktı. Oslo görüşmelerinde de vardı.
 
"ÖCALAN'IN BEYİN OLARAK KENDİNE EN YAKIN BULDUĞU İSİM"
 
Sabri Ok örgüt içinde herhangi bir yönetici değil. Farklı bir ağırlığı var. Cemil Bayık veya Murat Karayılan'dan da farklı. Öcalan'ın beyin olarak kendine en yakın bulduğu isim. Tam 20 yıl cezaevinde yattı. İmralı'ya hükümlü gönderilmesi gündeme geldiğinde Öcalan'ın istediği tek kişiydi. (...)" (Kaynak: Habertürk)
 
Sabri Ok Kimdir ?
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü KCK operasyonunda elde edilen belgeler ve Emniyet'in hazırladığı rapora göre, PKK Terör Örgütünün Abdullah Öcalan sonrası için belirlediği lider.
 
Ok'un adı örgütün ilk eylemleri olan (1984'teki) Siirt ve Eruh baskınlarının planlayıcısı olarak geçiyor. 1985'te yakalandı, Bursa Cezaevi'nde 20 sene yattı. Hapisteyken bile örgütün en kilit isimlerinden biriydi.
 
Kapatılan DTP'nin başkanlığına getirilen Nurettin Demirtaş, cezaevinde Ok'un eğitiminden geçti. Öcalan hapse atıldığında yanına istediği tek kişi Sabri Ok'tu. 28 Şubat sürecinde Batı Çalışma Grubu'nun Sabri Ok ile sürekli bağlantıya geçtiği belirtiliyor. Örgütün hâlen gizli lideri. Avrupa ile Kandil arasında gidip geliyor.
 
Sabri Ok onay vermeden örgütün hareket etmesinin mümkün olmayacağı tahmin ediliyor. KCK, PKK ve diğer bütün birimler Ok tarafından idare ediliyor. Sabri Ok, ulusalcı görüşe sahip derin PKK'lıları da kontrol edebilen tek kişi olarak biliniyor.


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ