AĞAOĞLU, HALK PLAJINA ÇİT NEDEN ÇEKTİ?..

Müteahhit Ali Ağaoğlu, Bodrum halkının en çok gittiği doğal plajlardan biri olan Gerenguyu Sahilini özel mülk diyerek kapattı....

07 Mart 2017 Salı 10:42

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu’na ait arazinin çevresine demir çit örülürken, bölgeye gelen vatandaşlar duruma tepki göstermeye başladı. Yapılan çalışmanın sadece kendi arazilerini kapatmak ile sınırlı kaldığını belirten bir yetkili ise, kesinlikle sahile giriş çıkışları kapatmadıklarını, sadece kendilerine ait arazinin etrafını çevirdiklerini söyledi.


VATANDAŞLAR TEPKİLİ…


Dün başlayan çalışmalar sonrasında Gerenguyu Sahiline gelen bir çok vatandaş duruma tepki gösterirken, yakın bir zaman içinde de geniş çaplı bir eylem ile yapılan çalışmalara tepki göstereceklerini söylediler. Yapılan çalışmaların halkı Gerenguyu’dan uzaklaştırarak bölgeye yapılacak otel için yapıldığını belirten vatandaşlar, Ali Ağaoğlu’nun bölgeye gelerek Bodrum halkının burayı ne kadar çok sevdiğini görmesi gerektiğini söylediler.

 

SAHİLİ KAPATMIYORUZ DEDİLER AMA…


Yapılan çalışmaların sahili kapatmadığı belirten bir yetkili ise, “ Biz buarada kendi arazimizi kapatıyoruz. Kesinlikle halkın sahile girmesini engellemek için bir çalışma yapmıyoruz. Buraya çok insan geliyor. Herkes iyi niyetli değil. Doğayı kirletiyorlar, kontrolsüz ateş yakıyorlar, bunun önüne geçemiyoruz. Bu sebeple böyle bir önlem alıyoruz. Belediye ile de görüşüldü, sahilin o girişine vatandaşlar rahat inebilsin diye bir de merdiven yapılacak. Burayı kapatmamızın sebebi istenmeyen bir olay yaşanmasını istemediğimizden kaynaklıdır” dedi.


BU BİR İŞGALDİR…


Öte yandan Gerenguyu Sahili’nde isminin açıklanmasını istenmeyen bir vatandaş ise, “ Bunlar halkı sindirmek için yapılan bir çalışma. Sahili kapatmıyoruz diyorlar ama yakında buraya otel dikerler, biz de hep beraber izleriz” dedi.


Yapılan çalışmalar kapsamında sahilin ne kadar kapanacağı bilinmezken, Gerenguyu Sahilinin önümüzde ki günlerde Bodrum gündeminde uzun süre konuşulacağı tahmin ediliyor.


DAHA ÖNCE DE HENDEK KAZILMIŞTI


Aynı bölgede geçtiğimiz yıl araçların giriş çıkış yapmaması için hendek kazılmıştı ancak gelen tepkiler üzerine hendek aynı gün kapatılmıştı. Dün başlayan çalışmaların geniş kapsamlı olduğu dikkatlerden kaçmazken, Bodrum halkının en çok sevdiği doğal plajlardan biri olan Gerenguyu’nun akıbetinin ne olacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

KAYNAK: Bodrummuhaberi.com

Ali Ağaoğlu BODRUM


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ