Dağbaşı Tepe'de Mehmetçik, teröristlerin korkulu rüyası...

Mehmetçik, hava kontrol sistemiyle tespit edilen hedefleri havan ve top atışlarıyla anında imha ediyor.

07 Mart 2017 Salı 15:02

30 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan 'Şehit sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu'yla Irak’ın kuzeyine yaklaşık 5,5 kilometre mesafedeki Dağbaşı Tepe'yi teröristlerden temizleyen Mehmetçik, sınırda adeta kuş uçurtmuyor.

 

Bölgede yaklaşık bir hafta aralıksız devam eden çatışmalarda 8 kahraman Mehmetçik şehit düşerken, yüzlerce terörist de etkisiz hale getirilmişti. Teröristlerden temizlenen Dağbaşı Tepe için kolları sıvayan Türk Silahlı Kuvvetleri, devletin tüm imkanlarını bölgeye seferber ederek 3 ay gibi kısa bir sürede şehir şebekesi, sondaj suyu ve üst düzey korumalı konteynerlerle üs bölgesini teşkil etti.

 

Üsse kurulan hava kontrol sistemi, top, havan ve ağır silahlarla Mehmetçik teröristlere adeta nefes aldırmıyor. Hava kontrol sistemiyle tespit edilen terörist hedefler havan ve top atışlarıyla anında imha edilirken, bölgede insansız hava araçları da 24 saat uçuş yapıyor.

 

ÇOK KRİTİK BİR BÖLGE

 

Dağbaşı Tepe Üs Bölgesinin Komutanı, Mehmetçik'in burada tertiplenmeden önce bölücü terör örgütü mensuplarının geçiş için yoğun olarak kullandığı Pirinçeken ve Uzundere hattını kontrol ettiği için Dağbaşı Tepe'nin çok kritik bir bölge olduğunu söyledi.

Dağbaşı Tepe PKK


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ