İşte ABD'nin sözde terörle mücadelesi...

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nda görevli bir kadın ajanın 2014 yılında gizlice gittiği Suriye’de, IŞİD’li teröristle evlendiği ortaya çıktı.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 10:44

ABD Federal Soruşturma Bürosu'nda (FBI) görevli Daniela Greene adlı kadının Suriye'ye giderek IŞİD’li terörist ile evlendiği ortaya çıktı. Hürriyet’in CNN International’dan aktardığı habere göre, FBI çalışanı Daniela Greene'ne Alman asıllı olan ve IŞİD’in üst düzey komutanları arasında bulunan Denis Cuspert'le ilgili araştırma görevi verildi. Gizli seviyede çevirmen olan FBI ajanın daha sonra araştırdığı IŞİD’li teröriste aşık olduğu ve Suriye'de evlendiği ifade edildi. Eşi Denis Cuspert ile ilgili çok sayıda yalan bilgi verdiği de ortaya çıkan Greene'nin, pişman olduğu iddia edilerek ülkesine dönüp yargılandığı belirtildi.

 

 

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Federal mahkemede yargılanan FBI çalışanı Daniela Greene 2014'te iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. CNN'e göre, FBI çalışanı IŞİD militanına düzenlenen hava saldırısının hemen ardından serbest bırakıldı. Söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan FBI konuyla ilgili "Güvenlik açıklarını belirlemek ve azaltmak için gerekli adımlar atılıyor" ifadelerini kullandı. Fordham Üniversitesi'nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir analize göre, IŞİD davalarından yargılanan Amerikalılar ortalama 13.5 yıl hapse mahkum ediliyor.

FBI IŞİD haber terör ABD


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ