MSNBC spikeri Berat Albayrak için ‘Türk diktatörün damadı’ dedi

Amerikan MSNBC Televizyonu spikeri Rachel Maddow, CIA eski Başkanı'nın gündeme taşıdığı Gülen'in kaçırılmasına ilişkin haberi sunduğu sırada, Enerji Bakanı Berat Albayrak için 'Türk diktatörün damadı' ifadelerini kullandı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:42

Geçtiğimiz günlerde Eski CIA Başkanı James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında Eylül ayında bir görüşme gerçekleştiğini söylemişti.

 

Woolsey, kendisinin de yer aldığı toplantıda Fethullah Gülen’in kaçırılarak Türkiye’ye getirilmesi planlarını tartışıldığını söylemişti.

 

Gülen’in kaçırılmasına ilişkin yapılan gizli toplantı konusu, Amerikan MSNBC Televizyonu spikeri Rachel Maddow’un politik yorumlar yaptığı programı ‘The Rachel Maddow Show’da da gündeme geldi. Haberin içeriğinde yer alan toplantının taraflarına ilişkin detayları verdiği sırada Maddow, Erdoğan’ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak’tan, “Türk diktatörün damadı” şeklinde söz etti.

 

Maddow bir otelde gerçekleşen görüşmeden bahsederken şu ifadeleri kullandı:

 

“…Woolsey toplantı için otele vardığında Micheal Flynn ve ayrıca Türk Dışişleri Bakanı ve de ülkenin Enerji Bakanı olduğu anlaşılan ‘Türk diktatörünün damadı’ tarafından karşılandı -Bu gibi ülkelerde işler böyle yürütülüyor- (gülüyor)”