Yandaşlar Fethullah'a

Sözcü gazetesinin FETÖ manşetlerini hatırladınız mı?

19 Mayıs 2017 Cuma 21:28

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 gazete çalışanına FETÖ gerekçesiyle operasyon başlatıldı.

Evet…

Yandaşlar Fethullah Gülen’e gözleri yaşlı “dön artık hocam” çağrısı yaparken, yıllardır FETÖ’nün yaptığı kumpasları manşetleriyle duyuran Sözcü gazetesinin kapısına, bu kez FETÖ suçlamasıyla geldiler.

Peki gerçek ne?

Bunun için arşive girip Sözcü’nün FETÖ kumpasları sırasında attığı manşetlere bakmak yeterli. Sözcü’ye yapılan operasyonun gerekçesi ise gazeteci Gökmen Ulu’nun yaptığı bir haber. Sözcü gazetesinde 15 Temmuz’da Gökmen Ulu imzalı haberde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tatil yaptığı yerin fotoğrafı yayımlanmıştı. İddiaya göre Sözcü bu haberiyle Erdoğan’ın yerini “deşifre” etmişti.

15 Temmuz darbesi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınındaki isimler olan yaverlerinin FETÖ’cü olduğu ortaya çıkmıştı. Bugün FETÖ’den tutuklu olan Erdoğan’ın Havacı yaveri Binbaşı Erkan Kıvrak ifadesinde, “Erdoğan’ın kaldığı oteli Başyaver’e ben söyledim” dedi. FETÖ tutuklusu Erdoğan’ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı ise ifadesinde, “Erdoğan’ın kaldığı otelin adını darbecilere ben verdim” demişti.

 

Yani Erdoğan’ın en yakınındaki FETÖ’cüler Erdoğan’ın kaldığı oteli darbecilere kendilerinin verdiğini itiraf etmelerine rağmen, Sözcü’nün haberi FETÖ suçlamasına gerekçe yapıldı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki FETÖ tutuklamalarına bakıldığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafında adeta FETÖ çemberi kurulmuşken, Sözcü’nün yayımladığı haberin FETÖ’ye gerekçe yapılması, aklın sınırlarını zorluyor.

İşte Sözcü’nün FETÖ kumpaslarına ilişkin manşetleri ve Erdoğan’ın yaverlerinin itirafları:

Odatv.comEN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ