AYDINLIK GAZETESİ YAYIN YÖNETMENİ İLKER YÜCEL TUTUKLANDI

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın davacı olduğu dava yüzünden tutuklandı.

03 Haziran 2017 Cumartesi 21:54

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın konu edildiği, “Bakan ve AKP zenginleri için suç örgütü fezlekesi” başlıklı haber üzerine açılan davada tutuklandı

Iğdır’da havalimanında gözaltına alınan ve Iğdır Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Yücel, ardından sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Kontrolden sonra tekrar Emniyete getirilen Yücel'in savcılığa sevk edilmesi bekleniyor. 

AVUKATINDAN AÇIKLAMA
İlker Yücel'in avukatı Mehmet Nuri Aytekin, konuyla ilgili şunları söyledi: "Söz konusu haberle ilgili Berat Albayrak tarafından hazırlanan, yayın çizgimize ve gerçeğe aykırı olan tekzip metnini, halkın gerçeği öğrenme hakkına bağlılığımızdan dolayı yayımlamama kararı verdik. Bu gerekçe gösterilerek önce 100 bin TL para cezası verildi ve ardından Yücel, tutuklanarak cezaevine gönderilmek üzere bugün gözaltına alındı. Kısa süre içinde cezanın ödenmesi durumunda Yücel serbest kalacaktır. Yargıda FETÖ egemenliğinin olduğu dönemde aleyhimize verilen bu kararlar kabul edilemez. O gün doğru olan yayımlamama kararımız bugün de doğrudur. "

İLKER YÜCEL'DEN AÇIKLAMA
Tutuklanmasının ardından İlker Yücel, "Tekzip yayımlanır ama Aydınlık'a hakaret eden tekzip yayımlanmaz. Milletimizin gerçeği öğrenme hakkını savunmakta ısrar ettik. Tutuklandım​" ifadelerini kullandı.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ