İran Meclisi ve Hümeyni'nin kabrine silahlı saldırı

İran Haber Ajansı'nın geçtiği son dakika bilgisine göre; İran parlamentosunda silah seslerinin duyulduğunu açıkladı.

07 Haziran 2017 Çarşamba 10:14

İran Meclisi'nde yapılan silahlı saldırı sonucunda bir güvenlik görevlisinin öldüğü belirtilirken saldırganın ise yakalandığı öğrenildi.

 

İran Meclisi'nde yapılan silahlı saldırı sonrasında Humeyni'nin türbesine de ateş açıldığı öğrenildi.

 

İran basınının son dakika olarak duyurduğu haberde, parlamentoda düzenlenen silahlı saldırıda 1 güvenlik görevlisinin öldüğü öğrenildi. Kaçmaya çalışan saldırgan ise kıskıvrak yakalandı.

 

Fars ve Mehr haber ajanslarının haberine göre, İran parlamentosunda silah sesleri duyuldu. Tasnim Haber Ajansı, parlamentoya giren 3 kişinin ilk belirlemelere göre 2 kişiyi yaraladığını duyurdu. Çatışmanın devam ettiği parlamento binasında saldırganların bazı kişileri rehin aldığı belirtiliyor. Ancak polis bu bilgiyi doğrulamadı. Saldırıda bir güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

 

Tahran Milletvekili İlyas Hezreti saldırganlardan ikisinin kalaşnikof, birinin ise tabanca taşıdığını açıkladı. Reuters'a konuşan bir görgü tanığı parlamentodaki çatışmanın sona erdiğini söyledi. Fars Haber Ajansı, parlamentodaki saldırganlardan birinin canlı bomba olduğunu ve kendini patlattığını duyurdu.

 

İRAN'DA BİR SALDIRI DAHA

 

Tahran'ın güneyinde bulunan Humeyni'nin anıt mezarında da bir kişinin ateş açtığı belirtildi. Olay yerinde yaralılar olduğu belirtiliyor.

 

Tasnim Haber Ajansı, İran İslam Devrimi'nin lideri olan Humeyni'nin anıt mezarına yapılan saldırıda saldırganlardan birinin kendini patlattığı, bir diğerinin de polisler tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi. Polis ayrıca olay yerinde bir kadını gözaltına aldı.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ