Delilimiz var ülkemizdeki teröristleri Türkiye silahlandırıyor

Libya Ulusal Ordusu Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdul Rezzak el Nazuri, Libya topraklarında IŞİD terör örgütü elemanlarının bulunduğunu belirterek, Türkiye ve Katar'ın muhalifleri silahlandırdığını söyledi.

10 Haziran 2017 Cumartesi 12:07
Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'nın Libyalı el Vasat gazetesindeki röportajdan aktardığı habere göre, röportajda el Nazuri, Libya’da çatışan silahlı grupların dış silahlanmaya güvendiğini belirti. Libya ordusunun Mısrata limanında demirleyen “Türk” gemileriyle aşırı dincilerin ele geçirdiği Muaytika Havaalanına inen “Katarlı” uçaklara ait fotoğrafların bulunduğunu dile getirdi ve Katar ile Türkiye’yi muhalefeti silahlandırmakla suçladı.
Libyalı askeri yetkili, şu andan başlayarak bir yıl içerisinde bütün Libya’da güvenliği sağlayacaklarını ve aşırı dinci radikalcilerden temizleyeceklerini dile getirdi.
 
Libya’da iki gücün, birinin ordu gücü diğerinin ise meşru olmayan gücün bulunduğunu belirten el Nazuri, Müslüman Kardeşlerden oluşturulan “kalkanlar” gücünün geçen 3 yıl içerisinde Libya ordusunun yetkilerini kısıtlamaya çalıştığını ifade etti.
 
Libya’nın hava bombardımanlarıyla vurulması operasyonlarına Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) katıldığı yönündeki iddiaların Müslüman Kardeşler tarafından uydurulan "yalan ve iftiralar" olarak değerlendiren el Nazuri, Mısır ne de BAE’nin bombardımanlarla ilgilerinin olmadığını, aşırı dinci mevzilerini vuranların kendi uçakları olduğunu belirtti.
 
kaynak: odatv.com