Sivillere Ateş Açan Darbeci General Fotoğrafları Reddetti

15 Temmuz'da sivil vatandaşların üzerine ateş açarken görüntüleri ortaya çıkan darbeci Tuğamiral Sürer, 'Bırakın sivillere ateş etmeyi, havaya bile ateş etmedim. İspat etsinler kafama sıkarım' dedi.

10 Haziran 2017 Cumartesi 12:12

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili aralarında sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada, karargâha giren vatandaşların üzerine ateş açarken görüntüleri ortaya çıkan ve yerde yatan yaralı bir kişiye tekme attığı iddia edilen eski Tuğamiral Sinan Sürer savunmasında iddiaları reddetti. Fotoğraflar ve görüntülere rağmen Sürer, savunmasında ateş açmadığını ve kimseye tekme atmadığını öne sürdü ve "Bir tanık ateş ettiğimi söylesin, kafama sıkarım, tüm suçlamaları da kabul ederim" dedi.

221 SANIĞIN YARGILANDIĞI DAVADA, SAVUNMA YAPTI

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 sanığın yargılandığı davada, Genelkurmay'da darbecileri protesto eden sivillere ateş açma anı güvenlik kameralarına yansıyan sanık eski Genelkurmay 1. İstihbarat Analiz Değerlendirme Daire Başkanı Tuğamiral Sinan Sürer savunma yaptı.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ