ADİL ÖKSÜZ İLE İLGİLİ ŞOK İDDİA...

Ahmet Nesin, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi olduğu açıklanan firari Adil Öksüz hakkında çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı.

08 Temmuz 2017 Cumartesi 12:04

"Adil Öksüz'ün nasıl ve neden ve niçin serbest bırakıldığını ve şu anda Türkiye'de mi, yurt dışında mı olduğunu bilen yok. Yer yarıldı Adil Öksüz yerin dibine gitti, asker bilmiyor, polis bilmiyor, MİT bilmiyor, en kötüsü enişte de bilmiyor. Zaten enişte bile bilmiyorsa Adil Öksüz neden aranır ki, ne önemi vardır ki, bence gereksiz yere haftada bir Öksüz için ortalığı vesveseye veriyorlar, karıştırıyorlar. Gizli ve anidenbire yapılmaya kalkışılan bir darbeyi, darbe yapılan kişiye bildiren bir enişte, anidenbire yapılmaya çalışılan darbenin başındaki adamın yerini bilmiyorsa, o adam darbe girişiminin başındaki adam değildir, hatta bence darbe girişimi köyünden bilem değildir." diyen Ahmet Nesin'in ArtıGerçek'te yayımlanan yazısı şöyle:

 

15 Temmuz gecesinden önce kaç kişi Adil Öksüz'ü tanıyordu bilemem ama o günden beri adamın ismini 7'den 70'e ezberledik. Kendisiyle ilgili bilmediğimiz kalmadı gibi bişey, hangi dakika ne yaptığına kadar biliyoruz. Biliyoruz, çünkü adam heran elimizde, daha doğrusu elimizdeymiş ama 15 Temmuz'u 5 geçe ya da 10 geçe bir "PÜFFFF" olmuş, şimdi bulabilene Aşk olsun.

 

 Esasında Adil Öksüz yakalansa orta-doğu ve balkanların ve hatta dünyanın en traji-komik darbesi açıklanacak. Kimin başlattığını Adil Öksüz biliyor, kimler kaytardı ya da hiç bulaşmadı, alayını o biliyor. İşte bütün sorun burada düğümlenecekken yakalanan Adil Öksüz'ün nasıl ve neden ve niçin serbest bırakıldığını ve şu anda Türkiye'de mi, yurt dışında mı olduğunu bilen yok. Yer yarıldı Adil Öksüz yerin dibine gitti, asker bilmiyor, polis bilmiyor, MİT bilmiyor, en kötüsü enişte de bilmiyor. Zaten enişte bile bilmiyorsa Adil Öksüz neden aranır ki, ne önemi vardır ki, bence gereksiz yere haftada bir Öksüz için ortalığı vesveseye veriyorlar, karıştırıyorlar. Gizli ve anidenbire yapılmaya kalkışılan bir darbeyi, darbe yapılan kişiye bildiren bir enişte, anidenbire yapılmaya çalışılan darbenin başındaki adamın yerini bilmiyorsa, o adam darbe girişiminin başındaki adam değildir, hatta bence darbe girişimi köyünden bilem değildir.

 

15 Temmuz Darbe Adil Öksüz