FETÖ sanıklarına özel kıyafet!..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Şehitler köprüsünde yaptığı konuşmada flaş bir açıklamada bulundu

15 Temmuz 2017 Cumartesi 22:22

Şehitler köprüsünde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan FETÖ sanıkları ile ilgili konuşmasında akıllara durgunluk veren bir açıklamada bulundu.

 

Erdoğan, önüe idam yasasının gelmesi durumunda imzalayacağını ve  Başbakan Binalii Yıldırım ile görüştüğünü belirterek " FETÖ sanıklarına Guantanamo'daki gibi özel kıyafet giydirmeyi konuştuk.. " dedi.

 

2002 yılından itibaren askeri hapishane olarak kullanılmakta olan, Küba 'daki Guantanamo körfezi askeri üssü nün bir bölümüne verilen isim. 

 

Bilindiği gibi ABD'nin El Kaide ve dinci militanları hapsedip sorguladığı Guantanamo dünyada insan haklarının geçerli olmadığı hapisanelerin başında geliyor. Bu hapisanedeki tutuklulara turuncu tulumlar giydiriliyor.Guatanamo, insan hakları örgütleri tarafından sık sık protesto edilip kapatılması istenen hapisaneleri başında geliyor..

 

guantanamo ile ilgili görsel sonucu

 

Erdoğan'ın bu konuşması Anayasanın tanınmadığı, sayıştay ve danıştay kararlarının uygulanmadığı ve hukuk siteminin çökme noktasına geldiği Türkiye'nin nasıl bir sürece sürüklendiğini de gösteriyor..

 

guantanamo ile ilgili görsel sonucu