ASELSAN cinayetlerinde FETÖ itirafı

ASELSAN’da mühendislerin ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten, FETÖ/PDY tutuklusu eski savcı, soruşturmayı Fetullahçı Terör Örgütü’nün engellediğini öne sürdü.

22 Temmuz 2017 Cumartesi 10:27

Aselsan mühendislerinden Hüseyin Başbilen’in 7 Ağustos 2006’da boğazı ve bileği kesilmiş halde aracında ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten eski savcı Murat Demir’in ifadesi ortaya çıktı.

 

Başbilen ile ilgili soruşturmayı 2011 yılında yürütmeye başladığını belirten Demir’in, ifadesinde FETÖ’yü suçladığı belirlendi.

 

[

 

Demir ifadesinde özetle şöyle dedi: “ASELSAN’da çalışan mühendislerin ölümü ile ilgili soruşturmayı 2011 yılından itibaren yürütmeye başladım. Bu dosyada, ölen mühendis Hüseyin Başbilen’in intihar etmiş olamayacağına dair raporu dosyaya koydurdum. Yine Hüseyin Başbilen’le ilgili Adli Tıp’tan rapor talep edip bu raporun dosyaya girmesini sağladım. Bu dosya ile ilgili aktif şekilde çalışırken tayinim çıktı. Dosya elimden alındı. Bu dosyada bazı şüpheli durumların ortaya çıkmasının engellenmesi için tayinimin çıkartıldığını düşünüyorum. Bu tayinimde yine FETÖ örgütünün mensuplarının rolü olduğunu düşünüyorum.”

BAŞBİLEN MUAMMASI

Hüseyin Başbilen önemli projeler üzerinde çalışıyordu.

- Uzak mesafede daha etkili keskin nişancı tüfeği... Milli Tank Projesi ve F-16’nın nişan sistemleri üzerinde çalışıyordu.

Başbilen, arabasında boğazı ve bileği kesilmiş olarak bulunmuştu. İntihar üzerinde durulmuştu. Ancak savcı Demir’in bu ifadesiyle dosyada farklı bir rapor olduğu ortaya çıkıyor..

Bir süre önce Aselsan’da bir FETÖ soruşturması açılmış ve bazı isimler gözaltına alınmıştı...GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ