ANTALYA TURİZMİ İKTİDARIN KAVGACI POLİTİKASI YÜZÜNDEN DARBE ÜSTÜNE DARBE YİYOR.

Rus askeri uçağının düşürülmesiyle turizmde başlayan kriz, Antalya'da yüzlerce turistik tesis ile binlerce işyerinin kapanmasına neden oldu.

22 Temmuz 2017 Cumartesi 11:10
Tesisler kapandı, acentalar battı, borçlarını herkese taktılar. En büyük ekonomik tehlike ise turizm sektöründe çalışan 250 bin kişinin işsiz kalmasıydı.
 
İlçeleriyle birlikte yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip. Bu nüfusun neredeyse yüzde 80'i doğrudan yada dolaylı olarak turizm sektöründen ekmek yiyor. Ayrıca Antalya'ya gelen 11 milyon turistin 6 milyonu Rusya ve parçalanan devletlerinden, sonraki dilimini de Almanya, Hollanda ile öteki Avrupa ülkelerinden gelenler oluşturuyor.
 
Düşünün Rusya ile ilişkilerin zorlama ile düzeltilmesine rağmen hala turizm istenilen düzeye hala ulaşılamadı. Günde bin 500 ile 2 bin uçağın iniş kalkış yaptığı Geçmişte her dakika geçen uçaklardan rahatsız olurken şimdi uçak sesi duyduğumuzda sevinir olduk. Antalya şehir merkezinde turistlerden geçecek yol bulamazken, şimdi gözümüz yabancı arar oldu.
 
Almanya'nın da siyasi çekişmeler yüzünden krize katılmasıyla Antalya turizminde büyük yeni depremler olabilir. Halk olarak, Antalya'lı olarak komşularımızla kötü ilişki içine girmemiz bıkkınlık yarattı.
 
Komşusu ile geçinemeyen bir insan bile barınacak yer bulamaz. Ülkenin sosyal ve ekonomik yapısını bozan bu geçimsizlik politikası ısrarla sürdürülüyor. Sadece turizm değil Antalya yaş meyve ve sebze ile çiçek ihracatında da geçmiş seneleri arıyor.
 
Ülkeyi yönetenler, bütün sosyal ve ekonomik sorunlarını düzelteceği yerde hala sadece kendi ikballeri için herkesle kötü olmayı başarı sayıyorlar. Huzurun ve güvenin kalmadığı bir ülkede yaşamak adeta işkence halini aldı.
 

KORKMAZ BOYACIYILMAZ
 


GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ