Türk topraklarında Bizans bayrağı dalgalanıyor

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege'deki Türk adalarının AKP hükümeti tarafından Rumlara nasıl gizlice tek tek verildiğini yazdı

16 Ağustos 2017 Çarşamba 10:56

AKP’li Ayhan Oğan’ın bir televizyon programında yaptığı konuşmanın artçı sarsıntıları devam ediyor.

Ayhan Oğan, “Biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin, bu devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır.”demişti. Türkiye’de yayımlanan gazetelerin köşe yazarları, sivil toplum kuruluşları, haber ajansları ile AKP, CHP ve MHP Milletvekilleri bilgilendirilerek, “Ayhan Oğan’ın doğru söylediği ve yeni kurulan devletin Bizans Devleti” olduğu belgeleri ile açıklandı.

Tayyip Erdoğan bir yandan “tek bayrak, tek devlet” masalı anlatırken diğer yandan Bizans Devleti bütün kurumları ile kuruluyor. Hem de saklama gereği bile duyulmadan göstere göstere kuruluyor. Bizans Devleti’nin kuruluş çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yunan Cumhurbaşkanı, Savunma Bakanı, Yunan Silahlı Kuvvetlerinin general ve amiralleri sık sık işgal altındaki Türk adalarına gelerek Türkiye’ye meydan okuyor. Ancak başta Erdoğan olmak üzere konunun muhataplarının hiçbirinin sesi soluğu çıkmıyor. Yunanistan’a müzik notası bile verilmiyor.

Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 05 Ağustos 2017’de Bulamaç Adasını, 06 Ağustos 2017’de Kalolimnoz Adasını ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili haber ve resimler Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı.

 

İşgal altındaki Türk topraklarını sık sık ziyaret eden Korgeneral Stefanis 13 Nisan 2017’de de Muğla Kalolimnoz Adasına gelerek adada konuşlu Yunan Askeri Üssündeki birlikleri denetlemişti. Stefanis, adada inşa edilen kilise önündeki Bizans bayrağının altında işgalci Yunan / Bizans askerleri ile birlikte fotoğraf çektirdi. Türk topraklarında Bizans Devleti’nin kurulduğunu açık bir şekilde ilan eden Stefanis’e hiçbir yetkili müdahale etmedi. Muğla Kalolimnoz Adası’nda çekilen fotoğraf, Türk topraklarında Bizans Devleti’nin kurulduğunu ve kurucu liderinin Tayyip Erdoğan olduğunu gösteren somut bir belgedir.

Bizans bayrağı, Bodrum Turgutreis’e bakan yamaca dikilmiş. Erdoğan ve AKP Hükümeti Türk adasında dalgalanan Bizans bayrağını görmezden geliyor ve Bizans Devletinin kurulmasına açık destek veriyor.

Yunan Cumhurbaşkanı / Başkomutanı Pavlopoulos’un, 07 Mart 2017’de, Muğla Keçi Adası’nda elini kolunu sallayarak dolaşırken çekilen video görüntülerinde, kilise çatısında bulunan Bizans bayrağının dalgalandığı açıkça görülüyor. Yunan Devleti’nin en üst makamında bulunan Pavlopoulos tarafından, Türk topraklarında Bizans Devletinin kurulduğu mesajı veriliyor.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos’un 16 Nisan 2017’de, Aydın Eşek Adası’nda çektirdiği fotoğrafta da Bizans bayraklarının dalgalandığı açıkça görülüyor.

ERDOĞAN VE FENER RUM PATRİKHANESİ, LOZAN ANTLAŞMASINI SÜREKLİ OLARAK İHLAL EDİYOR

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve Fener Rum Patrikhanesi, Lozan Antlaşmasının 40.Maddesinde öngörülen“eşit haklar ilkesi” ve 45.Maddesinde öngörülen “mütekabiliyet” ilkesini sürekli olarak ihlal ediyor. Lozan Antlaşmasının 14.Maddesi ve Türk Rum Ahalinin değişimine ilişkin Sözleşme’nin 1, 2, 8 ve 9.Maddeleri gereği İstanbul, Gökçeada ve Bozcaada dışındaki tüm Rumlar mübadeleye tabi tutulmuş ve tüm dini örgütleri tasfiye edilmişti. Aynı şekilde Batı Trakya dışındaki Türkler de mübadeleye tabi tutulmuş ve tüm dini örgütleri tasfiye edilmişti.

Türk soydaşlarımızın Batı Trakya dışında bir tek dini örgütü yokken Tayyip Erdoğan - Fener Rum Patrikhanesi işbirliği ile yabancı papazlar Türk vatandaşı yapılıyor, İzmir, Bursa ve İznik’e metropolit olarak atanıyor.

Patrik Bartholomeos, İzmir Metropolitliği açılış törenine katılmasına rağmen Patrikhane’nin internet sitesinde sadece İstanbul, Gökçeada ve Bozcaada Metropolitlikleri yazılmış. Bartholomeos, Lozan Antlaşmasını ihlal ettiğini bildiği için Patrikhane’nin internet sitesinde, İzmir, Bursa, İznik, Maçka, Aydın, Silifke ve Sivas Metropolitliği görünmüyor.

TÜRK TOPRAKLARINDA GÖSTERE GÖSTERE KURULAN BİZANS DEVLETİ

Tayyip Erdoğan, 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını alenen Yunan / Bizans askerlerine teslim ederek Bizans Devleti’nin temelini attı. İzmir, Bursa ve İznik Metropolitliğinin açılmasına imkân sağlayarak Bizans Devleti kurumlarının yapılanmasını tamamlıyor. 18 Türk Adası, İzmir, Bursa, İznik Metropolitleri ve Kanal Bizans üzerinde Bizans Devleti kuruluyor. Hem de saklama gereğini duymadan göstere göstere. Türkiye Cumhuriyetini bölerek toprak bütünlüğüne son veren Bizans Devleti’nin kurucu Lideri Tayyip Erdoğan’dır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde, başta kiliseleri, papazları ve metropolitleri olmak üzere bütün kurumları ile birlikte, Hristiyan dini esaslarına göre Bizans Devletinin kurulduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzenin ortadan kaldırılarak yerine başka bir düzenin getirildiği açıkça görülmektedir.


ANA AKIM MEDYA, MÜTAREKE BASINI MI ?...

Anadolu toprakları Yunan askerleri tarafından işgal edilirken, Mütareke Basını işgal haberlerine oto sansür uyguluyor ve Türk Milletinin doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğünü engelliyordu. AKP İktidarı dönemindeki Yunan işgali, Sözcü, Yeniçağ, Aydınlık gazeteleri ile Halk TV, Ulusal Kanal, Fox TV, Mehmetçik TV ve Bengi Türk televizyon kanalları, Sarızeybek Haber, Bağdat Caddesi Formu v.b. milli ve vatansever haber ve sosyal paylaşım siteleri tarafından sürekli olarak haber yapılıyor.

TRT İnternet sitesi ile Akit, Yeni Şafak ve Sabah gazeteleri bile işgal haberlerini ve görüntülerini yayınlarken Ana Akım Medya işgal haberlerine 6 yıldır oto sansür uyguluyor. İşgal haberlerine oto sansür uygulamak ihanete ortak olmakla eşdeğerdir. Ana Akım Medya derhal oto sansürü kaldırmalı ve Türk kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi sunmalıdır. Aksi halde Ana Akım Medya’nın Mütareke Basını olarak yaftalanması kaçınılmazdır.

ERDOĞAN, MALAZGİRT’E HANGİ SIFATLA GİDECEK?

Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nde Bizans İmparatoru Romen Diyojeni yenerek Anadolu topraklarına giriş yaptı. Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet de, 29 Mayıs 1453 tarihinde İstanbul’u fethederek Bizans İmparatorluğuna son verdi. Tayyip Erdoğan ise 2004 yılından itibaren Anadolu topraklarını Yunan / Bizans askerlerine teslim etti ve göstere göstere Bizans Devletini kuruyor.

Erdoğan 26 Ağustos’ta Malazgirt’e giderek kutlamalara katılacakmış. Erdoğan kutlamalara hangi yüzle ve hangi sıfatla katılacak? AKP Genel Başkanı sıfatıyla mı yoksa Bizans Devleti’nin Kurucu Lideri sıfatıyla mı?

BİZANS DEVLETİNİN KURULMASI ENGELLENMELİDİR !...

Meral Akşener, Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm siyasetçiler ve vatanını milletini seven her Türk vatandaşı, Erdoğan’dan vatan topraklarında dalgalanan Bizans bayrağının hesabını, demokrasi ve hukuk kuralları içinde sormalı ve Türk topraklarında Bizans Devletinin kurulmasını engellemelidir.

Yunan / Bizans işgaline direnmek ve vatan topraklarına sahip çıkmak milli bir görevdir.

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel SekreteriGÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ