ABD "Türkiye'ye satmam" deyince Ruslar bakın ne yaptı?

ABD hava savunma sisteminin ardından, bu kez de koruma silahlarını Türkiye'ye satmama kararı aldı, Rusya devreye bakın nasıl girdi.

10 Eylül 2017 Pazar 10:41

Türkiye’nin Ruslar’dan hava savunma sistemi S-400’leri almaya karar vermesi başta ABD olmak üzere Avrupa’nın da tepkisini çekmişti. Türkiye, ABD’den hava savunma sistemi alamayınca rotayı Rusya’ya çevirmiş ve S-400’leri alma kararı vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında çıkan olaylar nedeniyle, Erdoğan’ın korumaları hakkında ABD’de tutuklama kararı verildi. Yaşanan koruma krizi devam ederken, ABD aldığı bir başka kararla tansiyonu daha da yükseltti. ABD, Türkiye’ye koruma silahı satmama kararı aldı. Bu karar tepkilere neden olurken, Rus haber ajansı Sputnik dikkat çeken bir haber yayımladı. “Rus güvenlik güçlerinin az bilinen tabancaları” başlıklı habere göre, Rus silah üreticisi Kalaşnikov, bu hafta PL-15K adlı 9 milimetrelik yeni otomatik tabancanın resmi tanıtımını yaptı. Şirket yetkilileri, yalnızca 700 gram ağırlığı olan ve üzerinde 14 mermili şarjör bulunan yeni tabancanın Rus ordusunun ilk kez 1951’de kullanmaya başladığı efsanevi Makarov Tabancası'nın (PM) yerine geçebileceğini ifade etti.

Makarov harika bir silah olsa da Rus güvenlik güçlerinin daha farklı tabancaları da kullanabiliyor. Sputnik, Rus yapımı kısa namlulu silahları okurlarıyla buluşturdu.

EN SESSİZİ: PSS


(PSS PSS koduyla bilinen özel otomatik tabanca, Sovyet özel kuvvetleri tarafından 1983’te kullanılmaya başlandı. Bu tabanca ses ve alev çıkarmadan 50 metreye kadar isabet sağlıyor. 170 milimetrelik tabanca, susturucu takılmadan da rahatlıkla kullanılabiliyor. Tabanca, özel olarak üretilen 7,62x41,5 mm’lik mermilerin sayesinde sessiz bir şekilde ateş edebiliyor. Şarjör kapasitesi 6 mermi olsa da, özel birliklerin özel görevleri için ideal bir silah olarak kabul ediliyor.)EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ