PKK FOTOĞRAFLARI HAKKINDA KARAR...

Mahkeme: "Telefondaki fotoğraf terör örgütü propagandası değil."

14 Eylül 2017 Perşembe 10:41

Diyarbakır Adliyesi önünde selfie çekerken gözaltına alınan, telefonunda Abdullah Öcalan ve PKK terör örgütü mensuplarının fotoğrafları bulununca 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla hakkında 5 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan belediye işçisi İhsan Acar, beraat etti.

 

Gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, sanığın kendi kişisel kullanımında olan telefonunda propaganda içerir nitelikteki fotoğraf ve video bulundurmasının, terör örgütü propagandası suçunun unsurlarını oluşturmadığı ifade edildi.

 

Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan 36 yaşındaki İhsan Acar, 4 Şubat 2016 günü sayaç okuma işini bitirdikten sonra yurt dışında yaşayan akrabasının boşanma davasını sormak için adliyeye gitti. Amirlerinin az sayaç okumasının sebebini soracağını düşünen Acar, bunu ispatlamak için cep telefonu ile adliye önünde selfie çekti.

 

Daha sonra adliye binasına giren Acar, polis tarafından gözaltına alındı. Terörle Mücadele ekiplerine teslim edilen Acar'ın telefonuna da suç delili olarak el konuldu. Terörle Mücadele ve İstihbarat polisince 4 gün sorgulanan Acar, adliye binası ve güvenlik güçlerini fotoğraflayarak PKK/KCK terör örgütü adına istihbarat çalışması yapmakla suçlandı.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ