DÜNYANIN GÖZÜ EJDER YALÇIN'DA!..

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı yeni ihracat başarılarına hazırlanıyor..

28 Eylül 2017 Perşembe 11:03

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı yeni ihracat başarılarına hazırlanıyor..

 

Özgün tasarıma ve sınıfında en yüksek koruma seviyesine sahip araç, farklı coğrafyalarda bulunan 3 ülke tarafından eş zamanlı test ediliyor. Yaklaşık 10 ülke tarafından değerlendirilen aracın, bu yıl birkaç ülkeye daha ihracı bekleniyor..

Nural Makina tarafından üretilen Ejder Yalçın 4×4 araçları Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda başarıyla görev yapıyor..

 

 

Ejder Yalçın, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal alanlarda dahil olmak üzere her türlü bölgede harekat ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platformdur..

 

4 ton taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı faydalı yükler entegre edilebilmekte ve bu sayede Ejder Yalçın 4×4 platformu farklı uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebilmektedir..

 

Ejder Yalçın 4×4, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunuyor..

 

Ejder Yalçın'ın geliştirilmesi sırasında üstün bekâ (Araç & teker üstü, motor bölmesi yangın söndürme ve infilak bastırma sistemi, Acil durum tahliye kapakları, Ön ve yan camlarda koruyucu ızgaralar) özelliklerinin yanı sıra kullanıcının operasyonel ve ergonomik ihtiyaçları da göz önünde tutuldu..

 

 

Araç, değişik harekât ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler de (KBRN Keşif Aracı, Mayın/EYP Tespit ve İmha Aracı, Zırhlı Ambulans, Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı, Hava Savunma Aracı ve Komuta Kontrol Aracı) sunuyor..

 

ÖZEL HAREKATIN YÜRÜYEN KALESİ

El yapımı patlayıcı, mayın, roket dahil her türlü bombaya karşı yüksek koruma sağlayan Ejder 4×4 zırhlı araçlar Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Van, Tunceli gibi terör eylemleri açısından "kritik" illerde başarıyla görev yapıyor.

 

Lastik altı ve gövdesi mayın, roket dahil tüm patlayıcılara karşı yüksek koruma sağlayan Ejder Yalçınlar bir tim (11 kişi) kapasiteli..

 

 

FARKLI SİLAH SİSTEMLERİ İLE DONATILABİLİYOR

Silah kulesine monte edilen ağır makinalı tüfek ve bomba atar içeriden joystick kol ile ateşleniyor.

 

Özel tim mensubu çatışmalarda kuleye çıkmadan içeriden hedefleri yaylım ateşine tutabiliyor..

 

Kuleye; 12.7 ya da 7.62 mm. makinalı tüfek, 24 mm. uçaksavar ile 40 mm. bomba atar yerleştiriliyor. Kulede ayrıca sis havanları sistemi mevcut..

 

Araçta gece ve gündüz görüşlü optik kamera sistemi bulunuyor..

 

Kameralara yansıyan hedefe joystick kolla nişan alınıp tam isabet sağlanıyor..

 

2 ila 10 kilometrelik alanı tarayabilen termal kameraların tesbit, teşhis ve tanıma özelliği bulunuyor..

 

Karartma sistemi, gibi özellikler ile donatılabiliyor..EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ