RUSYA'DAN ABD'YE İTİDAL ÇAĞRISI!..

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore'ye ilişkin mesajını değerlendiren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Washington'a itidal çağrısı yaptı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 19:13

Basın mensuplarını sorusu üzerine Trump'ın sosyal medya hesabından paylaştığı "Kuzey Kore ile ilgili işe yarayacak tek bir şey var" mesajını yorumlayan Peskov, "Daha önce tüm tarafları itidalli davranmaya ve gerilimi tırmandıracak adımlardan uzak durmaya çağıran Moskova, bu çağrıyı yapmaya devam ediyor" dedi.
 
Trump, Twitter'dan paylaştığı mesajında "Başkanlar ve onların yönetimleri Kuzey Kore ile 25 yıldır konuşuyor, yapılan anlaşmalar ve harcanan onca para bir işe yaramadı, anlaşmalar daha mürekkepleri kurumadan ihlal edildi, böylece Amerikalı müzakereciler aptal konumuna düşürüldü. Özür dilerim ama işe yarayacak sadece tek bir şey var!" ifadelerini kullanmıştı.
 
PESKOV: İRAN ANLAŞMASI BOZULURSA OLUMSUZ SONUÇLAR DOĞAR
 
Öte yandan Peskov, Trump'ın eski Başkan Barack Obama döneminde kabul edilen İran nükleer anlaşmasından çıkması durumunda olumsuz sonuçlar doğacağını da belirtti.
 
"Eğer özellikle ABD gibi kilit bir ülke anlaşmadan çekilirse, bunun negatif sonuçları olacak" diyen Peskov, bu sonuçların mahiyetini tahmin etmeye çalıştıklarının da altını çizdi.