PKK/PYD Türkmenler'i yok ediyor!..

Terör örgütü Rakka ve kontrolünde olan bölgelerde Tapu ve nüfus müdürlüklerini yakıyor!

13 Ekim 2017 Cuma 20:22

Bölge halklarının tüm Tapu ve nüfus kayıtları yok ediği belirlendi. Bu tehlikeli gelişme hakkında bugün SMDK Başkanı Riyad Seyf BM çağrıda bulunarak bu duruma bir an önce çare bulunması gerektiğinin altını çizdi.
 


Bundan yaklaşık 4 yıl önce Bayırbucak bölgesinin, Bayır kısmını Rejim güçlerinden kurtarıldığı ilk gecede kim olduğu bu güne bilinmeyen kişi ve kişiler Bayır'ın Gebelli Nahiyesindeki Nüfus dairesini yakarak, bilgisayarları imha ederek Türkmenlerin tüm nüfus bilgileri yok edilmek istendi, terör koridoru projesi kapsamında ihanet şebekeleri tarafından yapılmış olduğu bu günlerde düşünülüyor.

 

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Riyad Seyf, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutierres ve Suriye’nin Dost Ülkeleri Grubu’na (ISSG) gönderdiği mektupta, Rakka’daki tapu ve nüfus kayıtlarının korunmasını istedi.

Mektubunda, Rakka’daki mevcut tapu ve nüfus kayıtlarının korunmasının önemine dikkat çeken Seyf, “SMDK olarak, Rakka’daki tapu ve nüfus kayıtlarının yer aldığı envarterleri korumanız ve siyasi, yasal ve ahlaki sorumluluğunuzun gereği olarak Rakka’ya BM’ye bağlı askeri birlikler göndermenizin büyük önem taşıdığını bildirmek isteriz” dedi.

Uluslararası Koalisyon Güçleri’nde asker bulunduran ülkelere seslenen Seyf, mektubunda, Rakka’daki tapu ve nüfus kayıtlarının güvenliğinin yanısıra, Koalisyon ile ortak hareket eden Menbic Askeri Meclisi ve Suriye Demokratik Güçleri (SDG) gibi örgütlerin kentte yaptığı icraatların sorumluluğunun Uluslararası Koalisyon Güçleri’ne ait olduğunu sözlerine ekledi.


Mektubunda, Rakka’da bulunan söz konusu envarterlerin korunması ve bu envarterlere ait bilgilerin kayıt altına alınması ile envarterlerin güvenli bir mekana taşınması için gerekli hazırlıkların yapılması gerektiğini vurgulayan Seyf, Suriye’deki kaosun daha fazla zarar getirmesinin ve Rakka sakinlerinin korunmasının bu yolla mümkün olabileceğini ifade etti.

Türkmenler bayır bucak Rakka PYD PKK


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ