HAİN ÖRGÜT PKK'YA SONBAHAR DARBESİ

Güvenlik güçleri, ülke genelinde sonbaharda düzenlediği operasyonlarda kış üslenmesine hazırlanan eli kanlı terör örgütü PKK'ya göz açtırmayarak, 574 teröristi etkisiz hale getirdi.

16 Kasım 2017 Perşembe 11:55

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)  personeli başta olmak üzere tüm güvenlik güçleri, ülkenin barış ve huzur ortamını  bozmayı hedefleyen, çocuk, genç ve yaşlı ayırt etmeksizin saldırılar düzenleyen  terör örgütü PKK mensuplarına karşı kararlı mücadelesini sürdürüyor.
Şehir merkezi ya da kırsal demeden gece gündüz PKK'lı teröristlerin  peşini bırakmayan, haftalarca arazide kalan güvenlik güçleri, şu sıralar kış  üslenmesine hazırlanan örgüte yönelik sonbaharda da yoğun operasyonlar  gerçekleştirdi.

Kış ve yaz aylarında kırsalı PKK'ya dar eden güvenlik güçleri,  sonbahar döneminde de kararlılıkla yürütülen operasyonlarla terör örgütü PKK'ya  ağır darbe indirdi.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 1 Eylül-14 Kasım arasındaki  iki buçuk aylık sonbahar döneminde terör örgütü PKK saldırılarında 40 güvenlik  görevlisi şehit oldu.

İşçilerin de aralarında bulunduğu 6 sivilin yaşamını yitirdiği  terörist saldırılarda 14 sivil de yaralandı. Operasyon ve terör saldırılarında  yaralanan 80 güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

574 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik güçleri, ülkenin barış ve huzuruna yönelik hain saldırılar  düzenleyen terör örgütü PKK'ya yurt içi ve dışında hava ve kara operasyonlarıyla  karşılık verdi.

İki buçuk aylık sonbahar döneminde yurt içi ve dışındaki  operasyonlarda 574 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK ve örgütün gençlik yapılanmasına yönelik pek çok ilde  aynı dönemde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 709 zanlıdan aralarında  avukatların da bulunduğu 366'sı tutuklandı.

SONBAHARDA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN SÖZDE SORUMLULAR

İki buçuk aylık süreçte kırsalda teröristlerin peşini bırakmayarak  örgüte ağır darbe indiren güvenlik güçleri, örgütün birçok sözde sorumlusunu da  etkisiz hale getirdi.

Sonbaharda Tunceli'deki hava destekli operasyonda etkisiz hale  getirilen 8 teröristten birinin, İçişleri Bakanlığının "aranan teröristler  listesi"nin gri kategorisinde yer alan örgütün bölgedeki sözde sorumlularından  olduğu belirlendi.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde 20 Eylül'de etkisiz hale getirilen  teröristin, terör örgütünün Nazımiye ilçesi sözde üst düzey sorumlularından  "Yılmaz Amed" kod adlı Bayram Yılmaz olduğu anlaşıldı.

Aynı ilin Nazımiye ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen 9  teröristten "Savaş" kod adlı Hamza Güler, "Sema" kod adlı Besna Kartal,  "Tolhildan" kod adlı Ejder Yücedağ, "Medya Derik" kod adlı Remziye Bağırtan'ın  aranan teröristler listesinin gri kategorisinde yer aldığı anlaşıldı. Bu  teröristlerden Güler'in ise örgütün sözde "Dersim Saha Doğu Cephe Sorumlusu"  olduğu tespit edildi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONVOYUNA SALDIRAN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Kars'ın Kağızman ilçesinde etkisiz hale getirilen teröristlerden  birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'deki konvoyuna saldırı  düzenleyen Göksel Tiryaki olduğu belirlendi.

Elazığ'ın Karakoçan ilçesindeki operasyonda etkisiz hale getirilen 6  teröristten birinin "Dersim Ferhat" kod adlı sözde Dersim eyalet sorumlusu Burak  Aydemir olduğu öğrenildi.

TSK unsurlarınca Mardin'in Kızıltepe kırsalına yönelik 21 Eylül'de  düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirilen 6 teröristten birinin, aranan  teröristler listesinde mavi kategoride yer alan "Rubar Quser" kod adlı Şerif  Başboğa olduğu ortaya çıktı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki operasyonda İnsansız Hava Aracı (İHA)  ile tespit edilen ve aralarında örgütün sözde sorumlularından "Xebat" ve "Cekdar"  kodlu adlı teröristlerin de olduğu 10 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale  getirildi.

Şırnak Bestler-Dereler'deki operasyonda da aranan teröristler  listesinin kırmızı kategorisinde yer alan ve yurt içinde bu kategoride bulunan  tek terörist olan sözde PKK/KCK Beşli Yürütme Konseyi üyesi "Gülbahar" kod adlı  Hülya Eroğlu da öldürüldü.

BİR GÜNDE 55 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Sonbaharda bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarına ara vermeyen  güvenlik güçleri, 2 Kasım'da Şırnak, Hakkari'nin Şemdinli ve Tunceli'nin Nazımiye  ilçeleri kırsalı ile Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde teröristlerle sıcak  temas sağladı.

Hava destekli operasyonlarda, Hakkari Şemdinli ilçesi kırsalında 34,  Tunceli Nazımiye ilçesi Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde biri yaralı 9,  Şırnak'ta 11, Diyarbakır'da bir olmak üzere bir günde toplam 55 terörist  etkisizleştirildi.

SONBAHARDA ÖNE ÇIKAN BAZI ÖNEMLİ OLAYLAR

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 6 Eylül'de enerji nakil hattında  çalışan işçilere PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 2 işçi öldü, 3 işçi  yaralandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 25 Eylül'de, PKK'lı teröristlerce  minibüse ateş açılması sonucu 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı, aynı ilçede 30  Eylül'deki bir başka operasyonda, 2 askeri personel ve 2 güvenlik korucusu şehit  oldu, 8 güvenlik görevlisi yaralandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde 4 Ekim'de  terör örgütü PKK mensuplarınca yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının askeri  aracın geçişi esnasında infilak etmesi sonucu 4 asker şehit düştü, yaralanan 4  asker hastaneye kaldırıldı.

Şemdinli ilçesinde 2 Kasım'da sınırın sıfır noktasında güvenlik  güçleriyle, terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada 6 asker ve 2  güvenlik korucusunun şehit düştü, biri ağır olmak üzere 2 asker de yaralandı.

Diyarbakır'da 3 Kasım'daki operasyonda bir polis memuru şehit düştü,  9 polis yaralandı, PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ