Tüm Türkmen siyasetçileri istifaya davet ediyoruz

Irak'a yaşananların aynısı göstere göstere Suriye'de yaşandı ve Türkmenler barış masasına oturtulmadı.

28 Kasım 2017 Salı 09:57

7 yıl mücadele'den sonra, binlerce şehit'ten sonra son kurulan yüksek müzakere heyetinde bir Türkmen temsilcinin olmaması yutulur gibi değil.

Suriye'de iç savaşın başlamasıyla birlikte Irak'ta Türkmelere yönelik kirli ve yok sayma oyununun Suriye'de de onanacağını ve Türkiye'nin sessiz kalmaması gerektiğini sık sık vurgulayan Mehmetçik TV yine haklı çıktı.

Suudi Arabistan- Riyad toplantısından yeni bir müzakere heyeti doğdu, yeni müzakere heyetinde yine Türkmenler yok ! 


Türkmenlere karşı kimler kumpas kuruyor, Suriye Muhalefetine Türkiye'nin tüm desteğine rağmen, Türkmenleri dışlamaları başta Türkiye'ye ve Türkmenlere ihanet sayılmıyor mu?


Yeni müzakere heyeti 5 guruptan oluşuyor SMDK, Bağımsızlar , Askeri gruplar, Moskova ve Kahire Platformu olarak ortaya çıktı, ama yine Türkmenler 50 binin üzerinde şehit verdiği Suriye kıyamında yok sayılıyor!

 

İnanılır gibi değil!

 

Yeni yüksek müzakere heyetinde Arap var , Kürt var, Dürzi var, Alevî var , herkes var, ama Türkmenler yok!

Türkiye'yi yönetenlerin Türk alerjisi 2004 yılında Irak Türkmenleri'nin haklarının elinden alınmasına sessiz kalıp destek verdiği gibi; bugün de aynı yöneticler Suriye'deki Türklerin haklarını görmezden geldi ve savunmadı. Savunmadığı için de Suriye'de yaşayan Türkmenler uluslararası barış masasında yer almayarak aynı Irak'taki gibi nerdeyse yaşamayan bir millet konumuna düştü, düşürüldü..

Bu başarısızlık karşısında payı olan basiretsiz, işbirlikçi tüm Türkmen siyasetçileri de istifaya davet ediyoruz..