Türkiye Rusya ile S-400 anlaşması iptal mi?

Rusya ile Türkiye arasında hava savunma sistemi S-400 anlaşmasının gizlice iptal edildiği iddiaları konuşuluyor.

07 Aralık 2017 Perşembe 09:57

Uzun zamandır yılan hikayesine dönen Hava Savunma Sistemi yine hüsranla mı sonuçlanacak? Önce Çin ile her türlü anlaşma sağlanmış ancak imza aşamasında ABD ve NATO'nun devreye girmesiyle Uzak Doğu ülkesiyle yapılan hava savunma sistemi bilinmeyen sebeplerle iptal edilmişti.

 

Ardından Türkiye-Rusya yakınlaşmasının sonucunda S-400 savunma sistemleri konusunda her türlü anlaşma sağlanmış ve imzalar atılmıştı.

Mehmetçik TV'nin edindiği bilgilere göre geçen hafta Türkiye Soçi'de İran ve Rusya İle bir araya gelerek S-400 konusunu görüştü ancak görüşme olumsuz sonuçlandı.

 

ABD'de devam eden Reza Zarrab davası ve büyük yolsuzluk dosyalarıyla çalkalanan AKP hükümeti bir kez daha ABD'ye boyun eğdi ve kaporası ödenen S-400'lerin alınmasından vazgeçti. Ancak Rusya anlaşma gereğince kaporayı iade etmeyeek.

 

Mehmetçik TV'nin aldığı bilgilere göre kuyruğunu tamamen ABD'ye kaptıran AKP, THY'nin zarar etmesine rağmen ABD'den 11 milyar dolarlık uçak alımı gerçekleştirdi. Hangarlarda bir çok uçağın yolcusuzluktan beklemesine rağmen alınan bu uçakların Türkiye'nin Katar ambargosunda ABD'ye karşı cephe almasından kaynaklandığı söyleniyor.

ABD'nin bazı dosyaları görmezden gelmesi Kıbrıs'ın bir an önce Rumlara devredilmesi ve Suriye'de PKK/YPG'nin önünün gizlice açılmasının yanı sıra 30-40 milyon dolara hava savunma sistemi ve silah alınması konusunda gizli mütabakata varıldığı iddia edildi.

 

 

Mehmetçik TV diyor ki; "Umarız bu vahim iddialar doğru değildir. Bir grup AKP'li hırsızın İran ajanı Reza Zarrab ile İran'ın tek taraflı çıkarları karşılığındaki kirli kazançlarının bedelini Türkiye ve Türk milleti ödemez."

 

Mehmetçik TV/ Özel HaberGÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ