İTİRAFÇI SAVCININ CEZASINA İNDİRİM...

(FETÖ) yargı yapılanması kapsamında hakkında, "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan dava açılan eski Küçükçekmece Savcısı Turhan Turunç’a 2 yıl 2 ay hapis cezası verildi

08 Aralık 2017 Cuma 09:51

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında savcı, sanık Turunç'un, “Silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan cezalandırılmasını belirterek, etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.


“BU YAPI İÇİNDE BULUNDUM”

 

Sanık Turhan Turunç, “Bu yapı içinde dini saiklerle bulundum. Ancak bu yapının karanlık yüzünü 15 Temmuz’dan sonra fark ettim. Tüm bağlarımı kopardım. Bylock’u internetten indirdim. Kimse bana getirmedi. Bu programla da herhangi bir suça konu eylemim olmadı. Bu yapı ile yan yana geldiğim için çok pişmanım” dedi.


CEZA 10 YILDAN 2 YILA İNDİ

 

Mahkeme heyeti, sanık Turunç “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 10 yıl 6 ay ceza verdi. Heyet daha sonra, sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak verdiği beyanlar ile iyi hal indirimi uygulayarak, cezayı 2 yıl 2 aya indirdi. Karara bir üye hakim şerh düştü.


MUHALEFET ŞERHİ: CEZA VERİLMESİN

 

Karara şerh düşen üye hakim, sanık hakkında Ceza Kanununda yer alan “Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz” hükmünün uygulanması görüşünde olduğunu bildirdi.

FETÖ ceza savcı indirim


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ