İZMİR'DE PKK OPERASYONU...

İzmir'in Buca ilçesinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi 1 terörist yakalandı.

12 Aralık 2017 Salı 14:01

Terör örgütü PKK'nın  eş zamanlı eylem yapmak amacıyla büyük illere teröristlerin gönderileceği bilgisi alan İzmir polisi yaptığı çalışmalar sonucunda kente gönderilen 1 teröristin kimliğini belirledi.

İstihbarat ve Terörle Mücadele ekipleri, örgüt üyesinin  Buca ilçesinde bir kadın ile görüştüğü, evinde süre barındığı, daha sonra örgüte müzahir başka şahısların evinde kalarak izini kaybettirmeye çalıştığını belirleyerek, takibe aldı.

Kent  genelinde eylem yapılacak yerler de keşif yaptıklarını ve  belirleyen güvenlik güçleri, Buca ilçesinde saklandığı eve özel harekat polislerinin desteği ile operasyon düzenledi. Terör örgütü PKK üyesi Sinan D. ile yardım yataklık yapan 6 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

Örgüt üyesi  Sinan D. operasyon esnasında bıçakla  boğazını keserek intihar girişiminde bulundu.

Örgüt üyesi t edavisi yaptırıldıktan sonra sorgulanmak üzere  İzmir terörle mücadele şube müdürlüğünde getirildi.

Yapılan sorgulamanın ardından örgüt üyesini eylem yapmak için  Diyarbakır'dan İzmir'e  gönderen diğer şüphelinin de Diyarbakır'da yakalanması sağlandı.

Teröriste  yardım yataklık yapan şüphelilerin 2'sinin Tapu Müdürlüğünde 1'inin ise  üniversite öğrencisi olduğu tespit edildi.

Terörle mücadele şubesinde  sorgulamaları tamamlanan  örgüt üyeyi Sinan D. ile 6 kişi  geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan 6 kişi tutuklanmaları talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, örgüt üyesi Sinan D. ile 3 kişinin tutuklanmasına diğer 2  şüphelinin ise   adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ