İsrail'in toplama kampları ortaya çıktı...

Filistin'e yönelik saldırılarında çok sayıda çocuğun ölümüne neden olan İsrail'in, gözaltına aldığı çocukları toplama kampına benzer noktalara götürdüğü ortaya çıktı.

12 Aralık 2017 Salı 14:17

Filistin'de İsrail askerlerinin keyfi gözaltı ve tutuklamaları bilinirken bu tutuklamaların da en çok olduğu yerlerden biri de El Halil'de bulunan Şüheda Caddesi kontrol noktası. Bu kapsamda İsrailli askerlerin tutuklama görüntüleri çokça görüldü, paylaşıldı. Ancak ilk kez bir hücre içerisinde tutulma görüntüleri paylaşıldı. Batı Şeria'nın El Halil bölgesinde faaliyet gösteren Fajer TV isimli bir Filistinli basın organı, Filistinli gençlerin ve çocukalrın tutuklu halde bulundukları fotoğrafları paylaştı.

Fotoğrafta çok sayıda çocuk tutuklunun hücre gibi bir yere elleri kolları bağlı, gözleri kapalı bir halde tutulduğu görüldü.

1_71

İNSAN HAKLARI AKTİVİSTİ DE PAYLAŞTI

Filistinli İnsan Hakları aktivisti Issa Amro Şüheda Caddesinde bulunan kontrol noktasındaki hücreden fotoğraf paylaştı. Amro,İsrail askerlerinin elleri bağlı, gözleri kapalı Filistinlilerin başında nöbet tuttuğunu ve saatlerce hücrede kapalı olarak bekletiliğini sosyal medya hesabından dile getirdi.

2_74

3_64

ONDAN DA HABER ALINAMIYOR

Trump'ın Kudüs kararını açıklamasının ardından başlayan gösterilerde 3. intifadanın sembolü haline gelen  16 yaşındaki Filsitinli Fevzi el-Cuneydi'nin de nerede olduğu bilinmiyor.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ