O ŞİRKETE 6 AY SONRA YASAK GELDİ!..

Mayıs ve Haziran aylarında Manisa'daki üç birlikte bin 166 askerin zehirlenmesine neden olan Rota Yemekçilik adlı şirkete tam altı ay sonra ihale yasağı geldi.

21 Aralık 2017 Perşembe 10:20

Mayıs ve Haziran aylarında Manisa'daki üç birlikte bin 166 askerin zehirlenmesine neden olan Rota Yemekçilik adlı şirkete tam altı ay sonra ihale yasağı geldi. Yasak dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

 

Diken'in aktardığı habere göre yasağı, CHP Manisa milletvekili Tur Yıldız Biçer kişisel Twitter hesabında duyurdu. 

 

Kararın, Erzurum merkezli başka bir şirketin Gölcük’teki donanma komutanlığına verdiği kavurmanın bozuk çıkmasına ilişkin haberlerin basına yansıdığı güne denk gelmesi dikkat çekti. Erzurum merkezli şirketin de eylül sonuna kadar 24 birliğe et vermeye devam ettiği Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi yazısıyla ortaya çıktı.

 

23 Mayıs’ta Manisa Kırkağaç 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda 1046 asker gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırıldı. Zehirlenenlerden er Hüsnü Özel yaşamını yitirdi.
27 Mayıs’ta bu kez Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Hüsnü Özel Eğitim Alayı’nda 70 asker gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırıldı.
16 Haziran’da Manisa General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 50 asker hastanelik oldu.
Resmi Gazete'de yayınlanan yasağı Twitter’dan duyuran CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Rota şirketinin 2016'nın Ekim ayında Maliye Bakanlığı’nda personelin zehirlenmesine neden olan yemeği dağıttığını da iddia ediyordu.

 

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ