AKP ÖZEL KUVVETLER’E SOKAKTAN SUBAY TOPLUYOR

AKP, FETÖ’nün ortağı olarak TSK’ya verdiği zarara 15 Temmuz FETÖ’cü darbesi girişimi sonrasında devam etmektedir.

24 Aralık 2017 Pazar 08:39

Ümit Özdağ’ın Odatv’de bugün yayınlanan Özel Kuvvetler’le ilgili yazısı gündemi sarsacak gibi görünüyor.

İşte o yazı:
 

ÖZEL KUVVETLER PERSONELİ ARASINDA TAM BİR İNFİALİN HAKİM olduğunu söyleyebilirim. SOKAKTAN ÖZEL KUVVETLERE SUBAY VE ASTSUBAY TOPLAMAK, Türk Ordusu’nun bu güzide kurumuna yapılan ağır bir saldırıdır.
AKP’nin 2007-2011 sürecinde FETÖ ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne indirdiği tasarlanmış darbeler, kumpaslar ile adeta kendi ülkesini FETÖ tarafından kuşattırmıştır.
AKP, FETÖ’nün ortağı olarak TSK’ya verdiği zarara 15 Temmuz FETÖ’cü darbesi girişimi sonrasında devam etmektedir.

15 Temmuz sonrasında çıkarılan KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER İLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NİN KURUMSAL KÜLTÜRÜ TAHRİP EDİLİRKEN, SAVAŞ GÜCÜ AĞIR DARBELER almıştır.


Savaşan bir ordunun askeri sağlık sistemi, Sağlık Bakanı tarafından imha edilmiştir. Sağlık Bakanı’nın politikalarının sonucu daha ilk günden itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının güçlü tıbbi destek alamaması sonucunda verilen şehitler olmuştur.Bu kararı alanlar başta Sağlık Bakanı olmak üzere suçludurlar.


AKP hükümetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kurumsal kültür ve savaş gücünü tahrip politikası devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin SAT ve SAT ile birlikte en seçkin birliği olan ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’NA SİVİL KAYNAKLARDAN 200 SUBAY VE 500 ASTSUBAY alınmasına karar verilmiştir.


Bu sakat adımın nedeni, Özel Kuvvetler Komutanlığına sızmış FETÖ’cülerin tasfiyesi ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI BÜNYESİNDEKİ PERSONELİNİ ARTIK SİLAHLI KUVVETLERİNİN BİR PARÇASI OLMADIĞI gerekçesi ile ortaya çıkan personel açığının, daha açık bir ifadeyle Jandarma Genel Komutanlığı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nden kopartılmasının bir sonucudur.


-*TSK POLİTİZE EDİLİYOR


Sivilleşen ve cahilleşen Milli Savunma Bakanlığı’nın sokaktan özel kuvvetlere adam toplamak şeklinde ifade edilebilecek felaket ve sakat icraatlarından birisini görmekteyiz. 2016 yılına kadar bütün Kuvvet Komutanlıkları kendi bünyelerinde oluşturdukları personel temin merkezleri ile personel alım sınavları gerçekleştirirlerdi. 15 Temmuz sonrasında personel alımı Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Bunda ilke olarak hiçbir sakınca yoktur. Ancak bunu, doğru ve işi bilen kişiler yapmalıdır.


Peki, şimdi kim yapıyor? Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne 2007 ve 2011 senelerinde AKP DİYARBAKIR ADAY ADAYI OLAN VE TANITIM BROŞÜRLERİNİ SARI, KIRMIZI, YEŞİL RENKLERDE YAPAN ESKİ TARIM BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ NİZAMETTİN EKİNCİ getirilmiştir.


Nizamettin Ekinci’nin subay ve astsubayları pek sevmediği Tarım Bakanlığı’ndan subay-astsubay eşlerinin eş durumundan tayinlerini yapmamasından anlaşılmaktadır. “ORDU SİYASETTEN ÇEKİLSİN” derken, siyasi bürokratlar ile AKP Hükümetinin TSK’yı politize etmesi kabul edilebilir değildir.


Sivil ve cahil Milli Savunma Bakanlığı sokaktan özel kuvvetçi toplarken eskiden bu iş nasıl yapılıyordu kısaca bakalım. ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’NA ALINAN SUBAY VE ASTSUBAYLAR ORDUNUN EN İYİLERİ YANİ SUBAY VE ASTSUBAYLARIN EN İYİLERİ ARASINDAN VE GÖNÜLLÜLER ARASINDAN SEÇİLMEKTEYDİ.


1992’ye kadarki Özel Harp Dairesi döneminde, daireye bir subay veya astsubayın alınması söz konusu olduğunda toplanılır ve kimlerin kefil olduğu sorulurmuş. Kefil olanlar el kaldırarak onay verirmiş. Eğer ileride kefil olunan kişi atılacak bir davranış yapar ise kefil olanlar da daireden uzaklaştırılırmış.


-*TAŞLARI AKP DÖŞEDİ


1993 sonrasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda sayının artması ile birlikte bir subay veya astsubayın Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda çalışabilmesi için soruşturma birlikler üzerinden yapılmaya başlandı. Birliklerinde belirli bir süre ve üstün bir performans ile çalışan subay ve astsubaylar arasından Özel Kuvvetler Komutanlığı’na personel seçildi. Özel Kuvvetler’e aday olan subay ve astsubay, Kıta deneyimi üzerine Özel Kuvvet Subayı olmak için 2.5 yıl süren bir eğitim sürecinden geçirildi, ancak bu eğitimi de başarı ile bitiren Özel Kuvvetler Komutanlığına alındı.
 

ÖZEL KUVVETLER’DE EĞİTİM, YURT İÇİ VE YURTDIŞINDA KURSLAR İLE GERÇEKLEŞTİRİLİYORDU.

Ayrıca Özel Kuvvet mensuplarının iç güvenlik harekatlarında görev almaları yüzünden 2.5 senelik süre çoğu kez uzuyordu.
2007’den itibaren ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’NDA HIZLI BİR PERSONEL DEĞİŞİMİ OLMAYA BAŞLADI. DENEYİMLİ PERSONEL değişik ve uyduruk nedenlerle ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’NDAN UZAKLAŞTIRILIP, yerlerine değişik kıtalardan FETÖ’CÜ SIZMALAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ. Ergenekon’un öncüsü olan Sauna, Atabeyler ve Küre adlı FETÖ’cü ÇETENİN KOMPLOLARIN HEDEFİ ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’YDI.
Esasen 14 Temmuz 2008’de yayınlanan birinci Ergenekon İddianamesinde de ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI, “TSK BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN TERÖR ÖRGÜTÜ” OLARAK TANIMLANARAK SALDIRIYA UĞRADI ve baskı altına alındı. 15 Temmuz FETÖ’cü darbesine giden yolun taşlarını AKP döşedi, FETÖ yolun üzerinden yürüdü.
ÖZEL KUVVET SUBAYLARI SADECE ÜSTÜN NİTELİKLİ SAVAŞÇILAR DEĞİL, bunun ötesinde diplomat, eğitmen ve örgütçü niteliklere sahip olmak zorundadır. Bir kez Özel Kuvvet eğitimi alıp başarmak, Özel Kuvvetler’de kalmak için yeterli değildir. ÖZEL KUVVET SUBAY VE ASTSUBAYLARI, dünyanın değişik ülkelerinde eğitimlerine ortak operasyonlar ile devam etmektedirler.
Size iki eğitimden bahsedeyim. Latin Amerika’da bir ülkede değişik ülkelerden gelen özel kuvvetçiler tam teçhizat 18 saat yürümüş sonra dinlenme verilmiştir. Çok kısa bir süre sonra uyuyanlar yönetici tarafından tekmelerle uyandırılır. Uyanınca tepkiyi ilk İspanyolca vermez ise ağır şekilde darbelenmektedir. İkinci örnek, uzun süre uyumamış özel kuvvetçi uykuya daldıktan kısa bir süre sonra dövülerek yatağından kaldırılmakta, hızla itilerek bir odaya sokulmakta ve odada tanımadığı bir kişi tarafından çok kısa şekilde sorguya çekilmektedir. Sonra hızla tekrar dışarıya çıkarılmaktadır. Arkasından, odada gördüğü beş objeyi sayması istenmektedir. Bütün bunları anlatmamın nedeni, ÇOK GÜÇLÜ FİZİKİ BİR PERFORMANS GEREKTİREN ÖZEL KUVVETÇİLİĞİN KASTAN ÇOK ZEKAYA DAYANDIĞINI göstermek içindir.
-*MİLLİ SAVUNMA BAKANI 50 PUANLIKTIR
Sayın sivil ve cahil MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI, SOKAKTAN ÖZEL KUVVET SUBAY VE ASTSUBAYI TOPLARKEN, KPSSP3 puan türü üzerinden asgari 50 PUAN ALMA ŞART GETİRMEKTEDİR. 2016 yılında KPSSP3 puan türüyle 55 alarak bir kişi veri kontrol işletmeni olarak Hatay’da işe başlamıştır. Onu takiben 59 puan ile bir kişi İstanbul’da teknik öğretmen olarak atanmıştır.
ÖZETLE, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 50 PUAN İLE ÖZEL KUVVETLER SUBAYI ALMAYA HAZIRLANIRKEN, devlet hiçbir kuruma 50 puan ile eleman almamıştır. Şimdi bu 50 puan ile subay ve astsubay olacak kişiler, HARP OKULU’NDA DÖRT SENELİK EĞİTİMDEN VEYA ASTSUBAY OKULU’NDAKİ İKİ SENELİK EĞİTİM ALMADAN, KOMANDO TUGAYLARINDA HİZMET ETMEDEN özel kuvvet eğitimi alarak Özel Kuvvet Komutanlığı bünyesinde subay ve astsubay olacaklardır.
Herhalde Milli Savunma Bakanı ve Personel Genel Müdürü 50 puanı belirlerken, kendilerini ölçü olarak aldılar. Yaptıkları uygulamalar da bunu gösteriyor. Yok eğer Milli Savunma Bakanı ve Personel Genel Müdürü KPSSP3 ile 50’nin üzerinde puan alabilecek durumdalar ise akıllarında başka bir proje var demektir ve kişisel kanaatim akıllarında başka bir proje olduğudur.


-*BU PROJEDEN SADDAM’IN CUMHURİYET MUHAFIZLARI ÇIKAR
Peki, AKP HÜKÜMETİ ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI’NDA NE YAPMAK İSTEMEKTEDİR?


Adını açıkça koymak gerekir ise BU PROJEDEN TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ ÇIKMAZ, ancak Saddam Hüseyin’in Cumhuriyet Muhafızlarına benzer bir parti gücü çıkar. TÜRK ORDUSU’NUN EN SEÇKİN BİRLİĞİ AKP TARAFINDAN İKİNCİ KEZ SİYASETE KURBAN EDİLMEKTE, partilileştirilmektedir. Bir ordunun bu ölçüde partilileştirilmesini kabul etmek mümkün değildir.


BU ÇOK TEHLİKELİ BİR ÇİZGİDİR. Önce Türk Ordusu’nu FETÖ ile işbirliği yaparak arkadan vuran, VATANPERVER SUBAYLARI TASFİYE EDEREK ORDUYU FETÖ’YE TESLİM EDEN AKP, şimdi bir başka tehlikeli oyun oynamaktadır. Bu oyuna devam ederseniz ordu bölünür.


Özel Kuvvetler personeli arasında tam bir infialin hakim olduğunu söyleyebilirim.SOKAKTAN ÖZEL KUVVETLERE SUBAY VE ASTSUBAY TOPLAMAK, Türk Ordusu’nun bu güzide kurumuna yapılan ağır bir saldırıdır. AKP’nin bu yoldan dönmeyeceğini biliyorum. Ama şunu biliyorum, TÜRKİYE BİR GÜN BUNLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR.


Prof. Dr. Ümit ÖzdağEN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ