ÇOCUK SAĞLIĞINI ÖNEMSEYEN TOP HAVUZLARI

Çocuklar için üretilen ürünlerin tamamında çocuk sağlığının göz önünde bulundurulması gerekirken top havuzu modelleri de bu ürünlerin içerisinde yer alıyor.

02 Ocak 2018 Salı 13:43

Çocukların doyasıya eğlenebilmesi için üretilen top havuzları, sağlık açısından da çocuklara göre tasarlanması gereken ürünlerden birisi olarak gösteriliyor. Birçok farklı etmenin bir araya gelmesi ve bu şekilde çocuklar için son derece güvenli ve sağlıklı bir top havuzunun oluşturulması gerekiyor. Bu havuzlarda kullanılan malzemelerin dayanıklı maddelerden yapılmış olması gerekirken bir yandan da çocukların çarpma ve düşme gibi olumsuz durumlarda yara almayacağı şekilde tasarımların gerçekleşmesi gerekli oluyor.


Top Havuzlarında Güvenlik ve Sağlık İçin Dikkat Edilenler


Top havuzlarının üretim aşamasında demir profiller kullanılıyor. Bu demir profillerin en iyi şekilde kaynatılması ve herhangi bir darbede kopmaların yaşanmaması gerekiyor. Ayrıca profillerin kalınlığı da sağlamlık ve dayanıklılık için çok büyük önem taşıyor. Ancak  top havuzu üretimlerinde sağlamlığın iyi düzeyde olması için kullanılan demirler, çocukların da sağlığını tehdit edebiliyor. Bu sebeple de top havuzunun tamamı süngerler ile kaplanarak kullanıma hazır hale getiriliyor. Bu aşamada kullanılan süngerlerin kalitesi çok büyük önem taşıyor. Bir yandan kaliteli olması bir yandan da yeteri kadar kalın olması çocukların darbelerden etkilenmemesini sağlıyor. Ayrıca bu süngerlerin dışında yer alan kaplamanın çocukların hareketlerini kesinlikle kısıtlamaması ve bu doğrultuda sakatlanmalara yol açmaması gerekiyor.


Birçok farklı işletmede bu tarz top havuzu modelleri kullanılırken bu havuzların düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Genel olarak işletmeler buna zaman ayırabiliyor ancak ilk öncelikleri de bu olmuyor. Bu sebeple çok kısa süreler içerisinde yüksek oranda kirlenmeyen ve çocukların hastalanmasına sebep olmayan maddelerin üretimde kullanılması gerekiyor. Eğer sürekli olarak toz tutan ve etraftaki zararlı bakterileri toplayan malzemelerden bu top havuzları üretilirse toplu olarak kullanılan havuzlar adeta hastalık kaynağına dönüşüyor. Bu sebeple de kullanılan tüm malzemelerin antibakteriyel olması ve çocuk sağlığını en iyi şekilde koruması gerekiyor.

Sağlıklı ve Güvenli Top Havuzu Üretimi


Bu kriterleri sağlayan bir havuz bulmakta zorlanan kişiler ülkemizde yerli üretim yapan firma arayışı içerisinde oluyorlar. Fomtoys markası çok uzun yıllardır ülkemizde bu top havuzlarının üretimini en iyi şekilde gerçekleştirirken işletmelerin de bu sıkıntıları yaşamamasını sağlıyor. Eğer işletmeler sağlık ve güvenlik açısından hiçbir sorun yaşamayacakları bir havuz satın almak istiyorlarsa burada  http://www.fomtoys.com.tr  firmasına başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Daha öncesinden tasarlanmış olan onlarca farklı havuz modeli firmanın internet sitesinde müşterilere sunulurken isteyen işletmeler kendilerine has bir havuz için sipariş verebiliyor. Boş alanları kısıtlı olan ya da bu alanlar tam olarak kare ya da dikdörtgen şeklinde olmayan işletmeler özel olarak siparişlerini vererek top havuzlarını satın alabiliyorlar. Bu havuzların tamamında güvenlik ve sağlık ön planda tutuluyor. 

FOMTOYS