SURİYE ORDUSU İÇİN YENİ İDDİA...

Suriye ihtilafında Esad rejiminin başlıca destekçilerinden İran’ın Fars haber ajansı, Suriye ilgili haberleriyle dikkat çekiyor.

26 Ocak 2018 Cuma 14:39

Fars haber ajansı, İngilizce yayınında Suriye ordusu İdlib’e takviye güç gönderdi” başlığı ile verdiği haberde, Suriye ordusunun, Astana süreci kapsamında “çatışmasızlık bölgesi”nin tesis edildiği İdbil’in doğusunda yeni bir cephe açmaya hazırlandığını” belirtti. Haberde, Suriye ordusunun bu amaçla bölgeye “çok sayıda özel kuvvet ve askeri ekipman gönderdiğine” dikkat çekildi.

 

Bu arada, Fars, “SDG, Haseki’de zorla 200 sivili topladı” başlıklı diğer bir haberde ise ”Kürt güçleri, Haseki, yüzlerce sivili toplayarak onları Suriye Demokratik Güçlerine (SDG) katılmaya yada da önemli bir para miktarı ödemeye zorladı” ifadelerini kullandı.

 

Yerel kaynaklara dayanılarak “Kürt güçlerinin  bu bölgelerindeki halkı, saldırılar ve  evlerine el koyma ile  tehdit ettiklerini” belirtildiği haberde, aralarında üniversite öğrencilerin de bulunduğu 200’den fazla sivilin SDG destekli güçlere katıldığını da”  kaydedildi.

 

Suriye ordu iddia


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ