TSK, Hacı İskender köyünü PYD/PKK'dan temizledi...

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 23. gününde, operasyon bölgesinin kuzeydoğusu ve güneybatısından ilerleme haberleri geliyor.

11 Şubat 2018 Pazar 14:18

20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 23. gününde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, ilerlemeye devam ediyor.

Bugün de Cinderes bölgesindeki Hacı İskender köyü ve Teladil tepesiyle, Burseya Dağı’nın batısındaki Arabviran köyü ve dağının teröristlerden temizlendiği bilgisi bölgeden geldi.

Bölgede savaşanlar, zafer fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Bu sabah TSK’nın yaptığı açıklamaya göre, Zeytin Dalı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1266'ya yükseldi.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde 1'i belde merkezi, 31'i köy, 3'ü  köy altı yerleşim ve 13'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 48 noktayı örgütten  kurtarmış oldu.

Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik  noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz  Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı  iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki,  Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı  köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali  Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac  Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye,  Dükkan, Eşkan köyleri ile Mersides ve Nisriyye Tepesi'ni; Şeran beldesinde  Burseya Dağı, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

TSK


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ