ESAD AFRİN'E GİRERSE NE OLUR?..

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerini temizlemek için başlattığı operasyonda tam 1 ay geride kaldı.

20 Şubat 2018 Salı 12:27

Suriye Ordusu’nun Afrin’e gireceği iddiaları tartışılmaya devam ederken Kahraman Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu birlikleri Afrin’de ilerlemeye devam ediyor.

Esad rejim askerlerinin Afrin’e girmesi durumunda Rusya nasıl bir tavır sergileyecek? İşte bu sorunun cevabını Rus vekil verdi.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddialarını değerlendirdi.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Suriye ordusunun Afrin'i almasının bölgedeki durumu daha da tırmandıracağını ve Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekeceğini söyledi.Rus basınına konuşan Nikonov, Afrin'in Suriye ordusunun kontrolüne geçme ihtimaliyle ilgili "Bu, durumu daha da tırmandırır, zira doğrudan Türkiye'nin çıkarlarına aykırı" dedi.

"ANKARA VE ŞAM'IN BİRBİRİNİ ANLAMALARI OLASI DEĞİL"

Türkiye'nin Astana, Soçi ve Cenevre gibi Suriye'de istikrara yönelik süreçlerde yer alan önemli bir diplomatik partner olduğunu vurgulayan Nikonov, Afrin'in Suriye ordusuna geçmesi halinde Ankara ve Şam'ın birbirini ‘anlamalarının' pek olası olmadığını söyledi.

Nikonov "Burada da Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekir" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ