Kritik harekatta dikkat çeken görüntü

TSK tarafından Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Kani Rash bölgelerine hava harekatı düzenlendi.

16 Mart 2018 Cuma 10:15

Harekatta saldırı hazırlığında olan 10 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatta ele geçirilen malzemeler arasında ise turşu bidonuna doldurulan mermiler dikkat çekti.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 3'üncü Piyade Tümeni Komutanlığınca Irak kuzeyindeki Hakurk ve Kani Rash bölgesine operasyon düzenlendi.

Yaklaşık 10-15 kilometre derinliğe varan bölgelerde yürütülen operasyonlarda, biri betondan yapılan birçok sığınak tespit edildi.

10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Operasyon kapsamında gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetinde antitank füzesi konkurs, RPG-7 roketatar, doçka ağır makinalı tüfek, BKC makinalı tüfek, kalaşnikof, M-16 piyade tüfeği olmak üzere çok sayıda silah ile ÇNRA, roketatar ve hafif silah mühimmatları, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, yaşam malzemeleri ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bölgenin yaklaşık 2 bin 500 metre yükseklikteki dağlık, kayalık arazi kesimlerinde, hava destekli devam eden operasyonlarda toplam 10 terörist etkisiz hale getirildi.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ